Autosuv

Ostatné

Päť legendárnych vozidiel Aston Martin sa zúčastní Concours of Elegance 2019

Iba ikony a raritné autá sa dostanú na podujatie Concours of Elegance 2019. Stretne sa ich tam 60, z toho päť bude značky Aston Martin.
Päť legendárnych vozidiel Aston Martin sa zúčastní Concours of Elegance 2019

Iba ikony a raritné autá sa dostanú na podujatie Concours of Elegance 2019. Stretne sa ich tam 60, z toho päť bude značky Aston Martin.

Päť z najzriedkavejších a najúžasnejších vozidiel Aston Martin, aké boli kedy postavené, sú potvrdenými účastníkmi podujatia Concours of Elegance 2019. Najstarší z nich je 90-ročný Aston Martin Le Mans Lightweight ‘LM9’, ktorý bol postavený špeciálne pre slávne 24-hodinové vytrvalostné preteky v Le Mans, rovnako ako sesterské vozidlo s označením ‘LM10’. Pri konštrukcii ‘LM9’ boli využité materiály z horčíkových a hliníkových zliatin s cieľom odľahčiť vozidlo. 

Aston Martin Le Mans

Pre lepšiu aerodynamiku mal Aston Martin Le Mans špicatý zadok a nízko položený chladič. Pod kapotou bol ukrytý motor s objemom 1,5 l. Prvá skúsenosť s pretekmi v Le Mans v roku 1932 nedopadla pre toto vozidlo slávne. Poškodené vahadlo síce mechanici dokázali vymeniť, ale hneď v ďalšom kole bola jazdecká dvojica Peacock a Buzzant donútená pre poruchu odstúpiť. V ďalšom roku si za volant pretekárskeho auta sadli Driscoll a Penn Hughes a zaznamenali úspech. V celkovom hodnotení skončili piati, svoju triedu vyhrali a v rámci Rudge Cupu skončili druhí (hodnotené bolo umiestnenie v cieli v kombinácii s objemom motora). 

Do o mnoho modernejšej éry patrí Aston Martin V8 Vantage X Pack, z ktorého bolo vyrobených len 131 kusov. Vozidlo, odeté do strieborného laku Kensington Silver, bolo pôvodne vyrobené ako štandardné auto. Neskôr však bolo vrátené do dielní Aston Martin Works s cieľom vyvinúť konkurencie schopné auto pre Ferrari 288 GTO a Lamborghini Countach QV 5000. Konštruktéri urobili na motore viacero zmien. Stavili na nové karburátory Weber, piesty Cosworth, nové hlavy valcov a nové sacie potrubie.

Aston Martin DB2-4 Mk II

Medzi "naj" modelmi značky Aston Martin nemôžu chýbať vozidlá DB. Druhá generácia Astonu Martin DB2/4 je praktickejšia štvormiestna verzia vozidla DB2. Tento konkrétny kus kúpil gróf Charles de Salis a spolu s kapitánom Gregorom MacGregorom sa v ňom zúčastnili pretekov Alpine Rally. Výsledkom bolo druhé miesto vo svojej triede.

Aston Martin DB5 Saloon

Na podujatie Concours of Elegance zavíta aj podľa mnohých najslávnejší Aston Martin, model DB5. Preslávili ho hlavne filmy s agentom 007. Sedan je prvým vozidlom, ktoré dostalo emblém Aston Martin Works Coachbuilders, to znamená, že ide o prvé vozidlo kompletne zreštaurované samotným výrobcom. Okrem spomínaného sedanu sa na podujatí predvedie aj kabriolet DB5.

Aston Martin DB5 Convertible

Na Concours of Elegance 2019 sa predvedie 60 najzriedkavejších zostrojených vozidiel, vyrobených od roku 1890 až po súčasnosť. Ikony a raritné autá automobiliek ako Lamborghini, Ferrari, Bugatti a Rolls-Royce sa predstavia šťastným návštevníkom od 6. do 8. septembra. My ostatní môžeme iba ticho závidieť pri pohľade na fotografie.

Tagy

Pokračovať v čítaní