Autosuv.sk

Ostatné

Peugeot 408 bude elegantný Fastback s vyšším podvozkom

Citroen so svojím modelom C5 X kombinuje svet SUV a kombi, nový Peugeot 408 zas spojí do jedného celku SUV a Fastback.
Peugeot 408 bude elegantný Fastback s vyšším podvozkom

Nový Peugeot 408: Neočakávaný - týmto nadpisom oznamuje francúzsky výrobca trochu nečakaný príchod nového modelu 408. Zámerne píšeme "trochu", lebo na internete sa už skôr objavili fotografie maskovaného modelu, ktorý niektoré weby správne identifikovali ako Peugeot 408.

"Mieri na tých, pre ktorých je automobil potešením, 408 prináša do rodiny Peugeot bezprecedentnú príťažlivosť", chváli sa francúzska značka vo svojej správe. Naráža tak na elegantnú siluetu typu Fastback, ktorú nový model dostane.

Okrem toho bude novinka tak trochu aj SUV modelom, resp. hybridom spájajúcim svet SUV a elegantne tvarovaného Fastbacku. Nepôjde teda o klasické SUV, ale o niečo podobné ako nový Citroen C5 X, ktorý zas prepája svet SUV a kombi.

Nový Peugeot 408 bude globálnym modelom a oficiálne nám ho predstavia o necelý mesiac koncom júna 2022. Tu oficiálne informácie končia. Bolo by však prekvapením, keby nový Fastback nekopíroval koncernových súrodencov svojou ponukou motorov.

Očakávať tak môžeme benzínové motory 1,2 l PureTech s výkonom od 96 kW a aj objemnejší motor 1,6 l PureTech s výkonom 132 kW. Na vrchole ponuky bude stáť hybrid s predpokladaným výkonom 165 kW. Pochybovať nemôžeme ani o použití 8-stupňovej automatickej prevodovky, ktorá bude pravdepodobne jedinou alternatívou.

Tagy

Pokračovať v čítaní