Autosuv.sk

Ostatné

Peugeot predstaví päť nových elektromobilov

V priebehu dvoch rokov predstaví francúzska značka päť elektromobilov.
Peugeot predstaví päť nových elektromobilov

Peugeot plánuje ďalšiu ofenzívu elektrických modelov. V nasledujúcich dvoch rokoch pribudne päť nových. Už v tomto roku budú mať všetky vozidlá aspoň nejakú formu elektrifikácie.

"Peugeot sa zaviazal k elektrifikácii svojho portfólia. V roku 2023 bude 100 % vozidiel značky elektrifikovaných a v nasledujúcich dvoch rokoch bude na trh uvedených päť nových 100 % elektrických modelov. Naša ambícia je jednoduchá: urobiť z Peugeotu vedúcu elektrickú značku v Európe do roku 2030", prezradila Linda Jackson, šéfka Peugeotu.

Päť nových elektromobilov neznamená, že pôjde o úplne nové autá. Väčšina z nich bude len novou verziou vozidiel, ktoré poznáme už dnes. Peugeot určite príde s elektrickou verziou modelu 408 a rovnaký krok môžeme očakávať aj v prípade crossoverov 3008 a 5008.

Francúzsky výrobca pritom využije pohon, ktorý už poznáme z modelov e-208, e-2008 či e-308. Elektrického modelu 508 sa v súčasnej generácii vzhľadom na pokročilý vek vozidla už asi nedočkáme. Elektrická 508-čka tak príde neskôr, ale zrejme už s novou generáciou pohonu.

Od roku 2025 sa totiž dostanú do sériových áut technologické novinky, ktoré nám Peugeot predviedol v koncepte Inception.

Tagy

Pokračovať v čítaní