Autosuv.sk

Ostatné

Piešťany žili veteránmi v rámci podujatia Piešťanské zlaté stuhy

V tomto roku sa veľkej veteránistickej akcie zúčastnilo 63 vozidiel z Česka, Rakúska, Nemecka, Monaka a Slovenska. Až 18 strojov bolo starších ako 100 rokov.
Piešťany žili veteránmi v rámci podujatia Piešťanské zlaté stuhy

V tomto roku sa veľkej veteránistickej akcie zúčastnilo 63 vozidiel z Česka, Rakúska, Nemecka, Monaka a Slovenska. Až 18 strojov bolo starších ako 100 rokov.

Druhý júnový víkend patrí v Piešťanoch už tradične medzinárodnému stretnutiu historických vozidiel - Piešťanské zlaté stuhy. V tomto roku sa akcie zúčastnilo 63 vozidiel z Česka, Rakúska, Nemecka, Monaka a Slovenska. Až 18 bolo starších ako 100 rokov. Na Slovensku je to jediná príležitosť vidieť také množstvo historických áut s rokom výroby starším ako 1918.

Piešťanské zlaté stuhy 2018 (1) (25 obrázkov v galérii)

Piešťanské zlaté stuhy, konajúce sa už 26. krát, oživili priestory kúpeľného ostrova. Krásna príroda aj exteriér kúpeľov nás spolu s vozidlami a historicky odetými účastníkmi preniesli do minulých dôb elegancie. Atmosféru historickej noblesy začali už od štvrtku napĺňať nielen nádherné vystavené historické vozidlá, ale aj staré motocykle, stacionárne motory a dobové kostýmy. V piatok 8.6. sa účastníci podujatia vybrali spoznávať krásy našej krajiny. 100-ročné autá navštívili hrad Beckov, novšie sa vydali na dlhšiu trasu do Topoľčianok, kde ich čakala prehliadka národného žrebčína. Po príjazde do Piešťan ožila pešia zóna čulým ruchom. Každé vozidlo a posádka boli predstavené publiku.

Piešťanské zlaté stuhy 2018 (2) (25 obrázkov v galérii)

Sobotné popoludnie je už tradične spojené s množstvom divákov. Kúpeľný ostrov sa zmení na mravenisko tisícov divákov, ktorí obdivujú nielen autá, ale užívajú si aj sprievodný program, kapely, výstavy rôznych druhov od bicyklov až po vojenskú techniku americkej armády. Večerná prehliadka elegancie dodáva podujatiu už od tridsiatych rokov minulého storočia punc elegancie a luxusu. Večer za sprievodu slovenského „Luisa Armstronga“ uviedli, tak ako aj posledné roky, členovia klubu AMK – VCC Piešťany v dobových kostýmoch so starými zrekonštruovanými kočíkmi a trojkolkami spolu s doprovodom priaznivcov historických motocyklov. Po úvodných skladbách a historickej módnej prehliadke sme mali možnosť vidieť každé auto na červenom koberci. Veterány boli nádherne nasvietené zo všetkých strán a divák si za svetla reflektorov mohol všimnúť každý detail.

Piešťanské zlaté stuhy 2018 (3) (25 obrázkov v galérii)

A i keď máte po tomto trojdňovom podujatí pocit, že práve prehliadka elegancie je ukončením Piešťanských zlatých stúh, v momente kedy sa moderátor rozlúčil s divákmi a na oblohe sa začne veľkolepý, asi 13-minútový ohňostroj, si uvedomíte, že aj na budúci rok chcete byť súčasťou tohto nádherného podujatia. 26. ročník Piešťanských zlatých stúh – Concourse d´Elegance končí a toto je tá správna bodka.

Piešťanské zlaté stuhy 2018 (4) (22 obrázkov v galérii)

Tagy

Pokračovať v čítaní