Autosuv

Ostatné

Po 55 rokoch začne Aston Martin opäť vyrábať auto Jamesa Bonda aj s filmovými vychytávkami

James Bond preslávil Aston Martin DB5. Po 55 rokoch sa na cestu dostanú nové kusy a lacné rozhodne nebudú.
Po 55 rokoch začne Aston Martin opäť vyrábať auto Jamesa Bonda aj s filmovými vychytávkami

Medzi rokmi 1963 a 1965 vyrobil Aston Martin menej ako 900 kusov modelu DB5. Jeho najznámejším šoférom bol hrdina filmových scén, agent Jej veličenstva, James Bond. Model DB5 sa vďaka nemu preslávil vo filme Goldfinger. Mimochodom, jedno zreštaurované vozidlo z natáčania Jamesa Bonda išlo minulý rok do dražby. Viac o ňom sa dočítate v nasledujúcom článku - KLIKNITE SEM!

Teraz, po 55 rokoch plánuje Aston Martin vyrobiť limitovaný počet kusov modelu DB5 v rámci programu Continuation. Naposledy takto dostal na cesty v roku 2017 model DB4 GT Continuation. Výroba jedného modelu s názvom DB5 Goldfinger Continuation zaberie asi 4 500 hodín a okrem pôvodných postupov sa výrobca spoľahne aj na moderné technológie. Súčasťou výbavy vozidla budú aj vylepšenia na štýl áut Jamesa Bonda.

Vylepšenia exteriéru na štýl Jamesa Bonda

 

  • dymová clona za vozidlom
  • simulácia vypúšťania mastnej olejovej škvrny za vozidlom
  • otáčajúce sa evidenčné číslo s tromi rôznymi EČV vpredu aj vzadu
  • napodobeniny dvoch guľometov vpredu
  • nepriestrelný zadný štít
  • baranidlo vpredu aj vzadu
  • odstrániteľný panel strechy na strane spolujazdca (príplatková výbava)

Pár vylepšení dostane Aston Martin aj vo vnútri. Nájdeme tu napríklad simulované zábery z radaru, telefón v šoférových dverách, zbrane skryté pod sedadlom, či diaľkové ovládanie na obsluhu jednotlivých systémov. Nové vozidlá si nájdu cestu k 25 majiteľom. A cena? Počítať treba minimálne so sumou 2,75 milióna libier, v prepočte asi 3,06 milióna eur, bez dane.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní