Autosuv.sk

Ostatné

Po Volve aj Renault a Dacia obmedzia rýchlosť vozidiel na 180 km/h

Renault a Dacia obmedzia maximálnu rýchlosť svojich modelov na 180 km/h, uviedol to na stretnutí s akcionármi Luca de Meo.
Po Volve aj Renault a Dacia obmedzia rýchlosť vozidiel na 180 km/h

Volvo bolo prvou automobilkou, ktorá sa z dôvodu bezpečnosti rozhodla obmedziť maximálnu rýchlosť svojich vozidiel na 180 km/h. Platí to pre nové modely, vyrobené od roku 2020. „Vďaka nášmu prieskumu vieme, kde sú problematické oblasti, pokiaľ ide o skoncovanie s vážnymi a smrteľnými zraneniami v našich vozidlách. A aj keď obmedzenie rýchlosti nie je liek na všetko, stojí to za to, ak tým dokážeme zachrániť čo len jediný život", uviedol ešte v roku 2019 prezident a výkonný riaditeľ Volva, Håkan Samuelsson.

Teraz môžeme očakávať rovnaký krok od Renaultu a Dacie. Podľa nemeckého portálu Spiegel to oznámil akcionárom šéf Renaultu, Luca de Meo na stretnutí v Paríži. Vysoká rýchlosť je podľa šéfa Renaultu hlavným dôvodom úmrtí na cestách. Renault preto plánuje prísť so systémom Safety Coach, ktorý bude monitorovať rýchlostné limity a podmienky na ceste a tomu prispôsobovať rýchlosť. 

Pravdou je, že ani v prípade Renaultu (výnimkou sú snáď len športové modely), a ani v prípade Dacie by obmedzenie maximálnej rýchlosti nemalo výraznejšie ovplyvniť záujem zákazníkov. Vozidlá týchto značiek si zrejme nik nekupuje s cieľom prekonávať rýchlostné rekordy. Zatiaľ nie je známe, odkedy začne Renault a Dacia obmedzovať maximálnu rýchlosť.

Zdroj: Spiegel a Motor1

Tagy

Pokračovať v čítaní