Autosuv.sk

Ostatné

Podujatie Cars&Coffee prinieslo na Slovensko výbornú kávu a ešte lepšie autá

Atmosféra Cars&Coffee sa organizátorom naozaj vydarila, a keď sme si mysleli, že nás už nemajú čím prekvapiť, ozval sa dych berúci rev od vstupnej brány. Ladným a vznešeným pohybom sa na green presunul skvost s názvom Aston Martin Vanquisch Zagato Volante.
Podujatie Cars&Coffee prinieslo na Slovensko výbornú kávu a ešte lepšie autá

Atmosféra Cars&Coffee sa organizátorom naozaj vydarila, a keď sme si mysleli, že nás už nemajú čím prekvapiť, ozval sa dych berúci rev od vstupnej brány. Ladným a vznešeným pohybom sa na green presunul skvost s názvom Aston Martin Vanquisch Zagato Volante.

Cars&Coffee 1 (25 obrázkov v galérii)

Cars&Coffee, svetový fenomén, spájajúci všetkých milovníkov výnimočných áut, si našiel už minulý rok cestu aj na Slovensko. Podujatie, ktoré sa teší veľkej priazni mnohých majiteľov superšportových či dobových áut a ich fanúšikov po celom svete, zavítalo 3. júna do priestorov kaštieľa v Beladiciach a my sme pri tom nemohli chýbať. 

Foto: Marian Bazala

Pre nás bolo toto podujatie prvým takéhoto formátu a okrem počasia sme netušili, čo máme vlastne čakať. Po prebudení sa do slnkom zaliateho nedeľného rána odpadli otázniky ohľadom počasia a s očakávaním sme sa vybrali smerom na Beladice. Už pri vstupe do areálu hotela bolo zrejmé, že sa nejedná o obyčajnú akciu. 

Lamborhini Huracán Performante zdroj: Marian Bazala

Ako sme kráčali po chodníku k registrácii, naskytli sa nám prvé pohľady na autá, akými je Ferrari F12 Berlinetta, s 6,3 litrovým dvanásťvalcovým motorom, ktorý potiahne ručičku tachometra až k neuveriteľným 340 km/h alebo Lamborghini Huracán Performante, ktorý upúta najmä svojím vzhľadom, ale aj neskutočnými jazdnými vlastnosťami a parametrami ako je výkon 640 koní, zrýchlenie z 0-100 za 2,9 s a teoretickou maximálnou rýchlosťou, presahujúcou hranicu 350 km/h. Postupne sa park začal zapĺňať ostatnými autami a my sme nevedeli, kde sa skôr pozrieť. Svoje miesto si tu našli takmer všetky značky, od nemeckých, talianskych, britských, japonských až po tie z USA, o čom vás presvedčí naša fotogaléria.

Cars&Coffee 2 (25 obrázkov v galérii)

Už z názvu podujatia je zrejmé, že Cars&Coffee nie je len o autách, ale aj o káve. Nevieme ako vám, ale nám sa káva spája s príjemne strávenými momentami s priateľmi a známymi. A tak to aj bolo. Popri obdivovaní a prezeraní zúčastnených vozidiel sme si skutočne užili skvelé chvíle v priateľskej atmosfére so šálkou znamenitej kávy v ruke. Atmosféra sa organizátorom naozaj vydarila, a keď sme si mysleli, že nás už nemajú čím prekvapiť, ozval sa dych berúci rev od vstupnej brány. Ladným a vznešeným pohybom sa na green presunul skvost s názvom Aston Martin Vanquisch Zagato Volante. Ide o jeden z deväťdesiatdeväť vyrobených kusov a svojím prevedením ide o ozajstné dielo automobilového umenia.

Aston Martin Vanquisch Zagato Volante
Aston Martin Vanquisch Zagato Volante zdroj: Marian Bazala

Avšak to nebolo všetko, na svoje si prišli aj fanúšikovia značky McLaren a jeho modelu 720S. Pomaly sa otvárajúce dvere smerom k nebesiam pritiahli zrak a objektívy väčšiny zúčastnených. Mohli by sme písať mnoho riadkov o tom, čo všetko sme na Cars&Coffee Slovakia videli a zažili, či už o lesíku venovanému milovníkom japonskej scény až po výnimočné Porsche 911 R , Jaguar XJ-S TWR či Chevrolet Auburn, Triumph Tr 3 A s neskutočným zvukom. Ale lepšie je raz zažiť, ako stokrát počuť a my sa už teraz tešíme, s čím nás Cars&Coffee Slovakia prekvapí nabudúce.

Cars&Coffee 3 (25 obrázkov v galérii)

Tagy

Pokračovať v čítaní