Autosuv.sk

Ostatné

Porsche 911 odhalené: Auto bude ešte silnejšie

Porsche dnes predstavilo novú verziu modelu 911. V poradí ôsma generácia bude zatiaľ najsilnejšia.
Porsche 911 odhalené: Auto bude ešte silnejšie

Porsche dnes predstavilo novú verziu modelu 911. V poradí ôsma generácia bude zatiaľ najsilnejšia.

Ôsma generácia najznámejšieho modelu od nemeckého výrobcu športových áut bola iba dnes predstavená na autosalóne v Los Angeles. Je zaujímavé sledovať, že auto, ktoré sa vyrába už 55 rokov, zažilo doteraz iba 7 generácií. Najnovšie vynovenie modelu by tak po siedmych rokoch mali prísť s prevratnou zmenou. Ťažko povedať, či sa tak naozaj stalo.

Porsche 911
Zdroj: Porsche

Najväčším vylepšením prešiel motor. Šesťvalcový boxer dopovaný dvomi turbami tentokrát ponúka výkon 331 kW už pri modeloch S. Ide o nárast 22 kW oproti predošlej generácií. Vďaka tomuto výkonu zrýchli auto z 0 na 100 km/h za menej ako 3,7 sekundy. V porovnaní s predošlým modelom je auto rýchlejšie takmer o pol sekundy. Maximálna rýchlosť sa pohybuje na úrovni 308 km/h. V novom modeli prišla aj vylepšená osemstupňová dvojspojková automatická prevodovka. Aj vďaka nej sa priemerná spotreba pohybuje na úrovni 9 l/100 km.

Porsche 911
Zdroj: Porsche

Z dizajnového hľadiska sa Porsche silno drží základných čŕt, ktoré sa na aute nachádzali už v roku 1963. Pravdepodobne aj vďaka tomu si vybudovalo stálu klientelu a fanklub zložený z ľudí v rôznom veku. Klasické jemné línie však doplnili ostré črty a svetlá, ktoré dnes už nie sú úplnou novinkou, no stále dodávajú autám šmrnc budúcnosti. Hovoríme o dlhom zadnom červenom LED páse.

Porsche 911
Zdroj: Porsche

Interiér je tiež vynovený síce zreteľne, no veľmi decentne a opatrne. Obrovský takmer jedenásťpalcový dotykový displej multimediálneho systému v strede palubnej dosky nám veľmi pripomína displeje, ktoré dnes už používajú luxusnejšie modely Audi. Športovo ladený tachometer v strede prístrojovej dosky takisto nemôže chýbať.

Porsche 911
Zdroj: Porsche

Automobil je samozrejme vybavený aj novými asistenčnými systémami. Takzvaný Wet Mode automaticky detekuje vlhkosť na ceste a prispôsobí správanie systémov týmto podmienkam. Najzaujímavejším je však nočné videnie. Vďaka termokamere bude Porsche aj v noci schopné rozoznať chodcov jednoducho a rýchlo. Na prvý pohľad sa tak nemusí nová 911 zdať príliš odlišná, no modernizáciou prešla v každom aspekte.

Tagy

Pokračovať v čítaní