Autosuv.sk

Ostatné

Pozrite si 9 vychytávok nového Santa Fe

Hyundai Santa Fe je nielen priestranný, ale aj plný moderných technológií. Modelová línia 2019 so sebou prináša skvelé vychytávky.
Pozrite si 9 vychytávok nového Santa Fe

Hyundai Santa Fe je nielen priestranný, ale aj plný moderných technológií. Modelová línia 2019 so sebou prináša skvelé vychytávky.

Tento rok na autosalóne v Ženeve sa nám predstavila nová verzia najdlhšie vyrábaného modelu značky Hyundai v Európe. Santa Fe nesie meno podľa hlavného mesta štátu Nové Mexiko a za 17 rokov svojej doterajšej existencie na starom kontinente predali viac ako 1 a pol milióna modelov. Ročník 2019 so sebou prinesie nový vietor do plachiet najväčšieho SUV v ponuke juhokórejskej značky. S pokrokom však súvisia aj moderné technológie a detaily, ktoré so samotným šoférovaním už nemajú bezprostrednú súvislosť. Skôr ho dopĺňajú a zvyšujú bezpečnosť posádky. Pozrite si 9 vychytávok, ktoré v najnovšom Santa Fe určite uvidíte.

Head up display

Skrátene HUD už nie je medzi modernými automobilmi raritou. Nové Santa Fe však bude premietať údaje priamo na čelné sklo. HUD pomáha udržať zrak vodiča na ceste tým, že zobrazuje všetky potrebné informácie priamo v jeho zornom poli. Vodič preto nemusí skláňať zrak a sledovať budíky na prístrojovej doske.

HTRAC

Nová technológia trakčnej kontroly Hyundai aktívne prerozdeľuje krútiaci moment medzi všetky štyri kolesá efektívnejšie. Vďaka pokročilým technológiám sa dokáže svižnejšie prispôsobiť terénu, ale aj zákrutám a poveternostným podmienkam.

Bezpečnostná detská zámka

Detskú zámku poznáme všetci. Nie však v prevedení, do akého ju vyšperkoval Hyundai. Automobilka totiž pridala k tomuto mechanizmu aj sledovanie okolia a v prípade, že okolie môže byť pre vaše deti nebezpečné, zámku vám jednoducho nepovolí uvoľniť. O tejto vychytávke urobil Hyundai a video.

   zdroj: Youtube.com

   Rozšírené senzory zadnej časti

   Nová technológia vám pomôže, ak sa náhodou ocitnete na parkovisku s plnými rukami a snažíte sa otvoriť kufor diaľkovým ovládaním. Senzory v zadnej časti vozidla skontrolujú terén a usúdia, či je na otvorenie kufra dostatok miesta. Ak ste doteraz trieskali vaše piate dvere o stenu pri automatickom otváraní, v tomto aute sa to nestane.

   Diaľkové ovládanie okien

   Technológia, ktorá otvára a zatvára okná na diaľku je už známa viac ako desať rokov. Ak zabudnete svoje auto s otvorenými oknami, podržaním tlačidla na zamknutie ich jednoducho vytiahnete nahor. Hyundai však túto technológiu uvádza ako jednu z top vychytávok auta. Tešíme sa preto až uvidíme, ako sa ju podarilo vylepšiť.

   RCCA

   Ďalšia tajomná skratka pod sebou skrýva asistenta, ktorý zabráni nehode pri cúvaní. Ak idete dozadu so zaradenou spiatočkou, vozidlo sníma okolie a dokáže vyhodnotiť aj to, či auto idúce poza vás môže predstavovať riziko. V prípade núdze auto samo zabrzdí. Technológia existuje samozrejme aj pre jazdu dopredu, no tá je už dnes skoro na všetkých nových autách.

   Lepší tempomat

   Nový asistent udržiavania rýchlosti v Santa Fe sa stal adaptívnym. Môžete sa tak zavesiť za auto pred vami a vaše vozidlo si bude samo regulovať rýchlosť a odstup na základe toho, ako jazdí vodič pred vami. V prípade, že auto pred vami zastaví, adaptívny tempomat to bude schopný urobiť tiež bez vášho zásahu.

   Signalizácia vozidla pred vami

   Systém Front Car Departure Alert upozorní vodiča vtedy, ak sa vozidlo pred ním pohne. Ak by ste teda v novom "santaféčku" stáli v kolóne a náhodou písali správy na mobile, auto vás upozorní, že ste za volantom akosi "zaspali" a cesta pred vami je opäť voľná. Nech nezdržujete.

   DAW

   Kontrola sústredenosti vodiča sníma jeho správanie za volantom a je schopná odhaliť, ak niečo nie je správne. Rozpoznanie únavy je v luxusnejších vozidlách dnes už celkom bežné. Nový systém Driver Attention Warning však bude schopný rozoznať aj bezohľadnú a agresívnu jazdu. "Nespokojnosť" so správaním vodiča bude signalizovať zvukovo a aj na displeji.

   Tagy

   Pokračovať v čítaní