Autosuv.sk

Ostatné

Pozrite si galériu veteránov z jazdy Jesenná Kopaničiarska 111

Bola to tulácka jazda krásnych veteránov po Myjavských kopaniciach a moravskom Horňácku.
Pozrite si galériu veteránov z jazdy Jesenná Kopaničiarska 111

V sobotu ráno sme sa zišli v Priepasnom a prvou etapou sme  pokračovali v smere cez Polianku na Myjavu, kde sme si to namierili cez Poľanu na Vrbovce a hranicu s Českou republikou do najbližšej dedinky Kuželov. Pred vstupom do Kuželova sa nachádza krásny zachovalý veterný mlyn z 19-storočia, kde bola naša prvá zastávka. Prehliadka mlyna trvala približne hodinku a medzitým sme sa zúčastnili odborného výkladu miestneho správcu mlyna.

Ďalej sme pokračovali druhou etapou do obce Hroznová Lhota. Tu nás srdečne privítali miestni veteránisti a pohostili dobrým originálnym horňáckym gulášom s navrchu sekanou cibuľkou, tak ako sa patrí na priateľských moravských Slovákov. Prechodom hraníc kolesá veteránov smerovali do obce Sobotište, kde sme si mali po výdatnom obede dať sladkú bodku. Po dolízani posledného kopčeka zmrzliny sme vyštartovali na poslednú a najdlhšiu štvrtú etapu do posledného cieľa, z ktorého sme ráno štartovali a to do Priepasného.

V prvom rade sa chcem poďakovať generálnemu sponzorovi: Renovační ateliér „JARO“ z  Veselého na Morave. Tešíme sa na budúci rok, kedy sa uskutočnia ďalšie ročníky Kopaničiarskych veteránistických akcií.

Text: Jaroslav Pronský st.
Foto: Marián Bazala

Obrázky

Pokračovať v čítaní