Autosuv.sk

Ostatné

Pozrite si galériu z podujatia Beskyd Rallye – memoriál Ladislava Dlhopolčeka 2020

Tento rok účastníci poriadne zmokli a museli si vyžmýkať nielen róby, ale doslova aj sedadlá kabrioletov.
Pozrite si galériu z podujatia Beskyd Rallye – memoriál Ladislava Dlhopolčeka 2020

Akcia Beskyd Rallye v roku 2020 sa niesla v novom šate. Nielen kvôli zvláštnej situácii, ktorá nám neustále ovplyvňuje spôsob života, ale aj kvôli okolnosti, ktorá bohužiaľ tento rok nastala. Tento rok nás opustila všetkým dobre známa a výrazná osobnosť veteránistického sveta, pán Ladislav Dlhopolček, ktorému bol aj zraz venovaný. Bol zakladateľom Turzovského veteran clubu a na jeho počesť sa organizovala akcia pod názvom Beskyd Rallye – memoriál Ladislava Dlhopolčeka. 

Nový šat prinášal aj nové prostredie, keď centrom diania bolo mesto Žilina. Vzhľadom aj na neutíchajúcu situáciu sa musela celá akcia preorganizovať. V priebehu troch týždňov pred zrazom sa zorganizovala "nová" akcia, pričom sa zmenil celý program ako aj trasa akcie. Účastníci akcie boli ubytovaní v hoteli Holiday Inn v Žiline, ktorý poskytol pre účastníkov luxusné podmienky. Oficiálny začiatok zrazu bol vo štvrtok na námestí Andreja Hlinku v Žiline. Slávnostné zahájenie pre účastníkov akcie prebiehalo v hoteli, kde v neskorých večerných hodinách na účastníkov čakalo prekvapenie a to koncert speváka Tomáša Bezdedu, ktorého poznáme zo súťaže SuperStar. Účastníci sa aspoň na chvíľu odviazali a mohli si vychutnať spoločné stretnutie pod jednou strechou. 

Prvá piatková etapa akcie začala výstavou historických vozidiel vo Vrátnej doline, obed v Žiline, výstava pokračovala v Rajeckej Lesnej pri Betleheme a záver v Rajeckých Tepliciach, kde účastníci dobre zmokli. Našťastie hotel ponúkal veteránom prístrešok, tak kabriolety boli zachránené. Aj keď si účastníci museli vyžmýkať svoje róby a vozidlá, na nálade to neubralo a pokračovalo sa veselo večer. Veselá večerná zábava sa niesla v oldies štýle, pri ktorej sa začal hýbať aj ten, kto to nemá zvyčajne vo zvyku. Hýbali sa aj tí skôr narodení.

Druhá sobotná etapa akcie bola opäť spojená s výstavou historických vozidiel na námestí Andreja Hlinku v Žiline, prejazdom cez Bytču, Turzovku a ukončenie akcie bolo štýlové vo Veľkom Rovnom pri výbornom guláši. 

Foto: Marian Bazala

Text: Erika Mošková

Obrázky

Pokračovať v čítaní