Autosuv.sk

Ostatné

Pozrite si galériu z veľkého veteránistického podujatia "Stredom Európy"

15.septembra to prišlo! Už siedmy ročník podujatia Stredom Európy. COVID 19 nám síce komplikoval organizáciu akcie, ale nádherné počasie a chuť si zajazdiť bola obrovská.
Pozrite si galériu z veľkého veteránistického podujatia "Stredom Európy"

Ráno prichádzame na miesto štartu prvej etapy na futbalové ihrisko Kremnické Bane už o 8.00 hod a tam nás už čakajú prvé stroje. Vystupujeme z áut, nasádzame si rúška a meriame teplotu. Keďže registrácia bola on-line, už len vydávame štartovné čísla. O 9.45 sa ukončí výdaj, spolu s moderátorom dávame základné pokyny, nasleduje spoločná fotografia v rúškach a prvá etapa o 10.00 hod môže začať.

O 10.00 začnú húkať majáky našich VB vozidiel a štartujeme. Za asistencie a   sprievodu policajného motodoprovodu sme sa vydali na prvú etapu smer Turček, Horná Štubňa, kde nás čaká množstvo divákov, tak sme  pribrzdili, aby diváci mohli lepšie obdivovať krásne stroje, pokračovali sme smer Michal a Mošovce. Prichádzame do cieľa prvej etapy a to je Kollárovo námestie v Mošovciach. Námestie je plné zvedavcov. DHZ Mošovce pomáha pri zabezpečení bezpečnosti a môžeme sa prvýkrát občerstviť.

Po malom občerstvení a po 40 minútovej prestávke sme sa rozlúčili a vydali sa na druhú etapu, ktorá pokračovala z obce Mošovce do Blatnice, po ceste SNP do Folkušovej. Z Folkušovej sme si to namierili cez Ďanovú, Príbovce, Benice, Ležiachov, Slovany do Kláštora pod Znievom, kde bol cieľ druhej etapy a nás už tradične privítala pani starostka. Ako je v tejto obci dobrým zvykom, hudba hrala, moderátor zabával a majiteľ kláštorskej pekárne rozdával účastníkom podujatia dobroty, ktoré do rána napiekol.

Po hodinovej prestávke sme sa vydali do tretej-poslednej etapy. Tá smerovala cez Turčiansky Ďur, Moškovec, Jazernicu, Malý Čepčín, Veľký Čepčín, Ivančinú, Slovenské Pravno, Rudno, Budiš, Dubové a cieľ mala v  pešej zóne mesta Turčianske Teplice. Každá posádka, ktorá prišla do cieľa, bola odmenená pohárom a účastníckym listom.

Zaparkovať také množstvo vozidiel nebola jednoduchá vec, ale náš parkovací team to zvládol na výbornú. Po krátkom vyhodnotení sa už účastníci presunuli na obed. A tým sme ukončili siedmy ročník STREDOM EURÓPY.Trasa mala 87 km a kolóna, ktorú sme tvorili, bola naozaj veľmi dlhá. A to obrovské množstvo divákov, ktorým ďakujeme za ich veľký záujem, robilo našu akciu ešte krajšou. Atmosféra bola fantastická a veríme, že všetci sme odchádzali nabití pozitívnou energiou a plní krásnych zážitkov a priateľských stretnutí.

Už sa tešíme o rok!

Július Piliar
Predseda VK TR

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní