Autosuv.sk

Ostatné

Pozrite si prvú skicu modernizovaného Volkswagenu Tiguan

Podľa Volkswagenu sa dočkáme výraznejšej úpravy vzhľadu s kompletne prepracovanou prednou časťou. Novinkou bude plug in hybridná jednotka.
Pozrite si prvú skicu modernizovaného Volkswagenu Tiguan

Volkswagen vyrobil v minulom roku až 910 926 kusov modelu Tiguan. Za jeho úspechom sú dobré predaje v Európe, jeho dostupnosť v až 80 % zo všetkých krajín sveta a veľkým číslom prispela aj predĺžená verzia Tiguan XL (u nás známa ako Tiguan Allspace). Veď až 55 % zo všetkých Tiguanov tvorí práve predĺžená verzia, v Amerike inú ani nekúpite. Popritom ako sa Volkswagen chválil výsledkami minuloročného predaja, ukázal aj skicu modernizovanej verzie. Súčasná generácia je na trhu od roku 2016 a menšie omladenie určite nebude na škodu. Prvá zverejnená skica odhaľuje novú prednú masku, ktorá je v súlade s najnovším trendom značky.

Podľa marketingového šéfa pre model Tiguan, Hendricka Mutha, môžeme očakávať veľké dizajnové zmeny s úplne novou prednou časťou. Cieľom úprav je dať Tiguanu dynamickejší vzhľad. V základnej výbave dostane predné aj zadné LED svetlá, inteligentné matrix svetlá budú dostupné za príplatok. Vo vnútri dostane vynovený Tiguan digitálny prístrojový panel a modernejšie funkcie konektivity po vzore nového Golfu. Súčasťou zmien bude aj nasadenie novšieho multimediálneho systému. Najväčšou novinkou bude rozšírenie motorizácií o nabíjateľný hybrid, určený bude pre európskych zákazníkov. Predstavenie modernizovanej verzie sa uskutoční ešte v tomto roku.

Tagy

Pokračovať v čítaní