Autosuv.sk

Ostatné

Pozrite si "Raňajky v tráve", netradičné stretnutie veteránov v Tomášove

Veterány teraz nenabehali ani kilometer. Na stretnutie veteránov sme prvýkrát zobrali Ford Capri - auto, známe zo seriálu Profesionáli. U nás si ho pamätáme hlavne ako auto mäsiarov a zmrzlinárov.
Pozrite si "Raňajky v tráve",  netradičné stretnutie veteránov v Tomášove

Predchádzajúce akcie v Tomášove boli krásne, ale mali prísne pravidla, bolo to také strojené, teraz to bolo iné. A bolo to super. Účastníci podujatia mali len jednu podmienku, museli si priniesť piknikové koše, aby bol naplnená myšlienka podujatia "Raňajky v tráve". Naša posádka to zobrala vážne. Anglické roadstre Triumph a Austin Haeley zostali doma, Pišta zobral po prvýkrát na akciu krásny Ford Capri 3,0 Mk 2. Ford Capri je známy najmä zo seriálu Profesionáli zo 70-tych a 80-tych rokov. Jeden zo seriálových modelov bol vydražený v roku 2016 za 48 000 libier. U nás ho skôr poznáme ako auto mäsiarov a zmrzlinárov. Jeho výhodou bol obrovsky kufor, do ktorého sme naložili kempingovú súpravu z "obyťáku". Pribalili sme pochúťky a vyrazili sme. 

V minulosti mal každý účastník na krásnom pokosenom trávniku pridelené presné miesto. Teraz sme stáli, ako sa nám páčilo a to sa nám páčilo. Keď sme rozložili našu kempingovú súpravu, začali prichádzať účastníci, ktorí to zobrali s hodovaním vážne a na stole sa objavili pochúťky od výmyslu sveta. Mňam, to boli dobroty. Dokonca jeden "Paštikár" doniesol aj večer robenú domácu pečeňovú paštétu. O najlepšie pochúťky sa postarali Pištova Božka, Ottova Danka a Ivanova Zuzka... Niekoľkokrát sa zastavil aj šéf podujatia Ivan a chválil, že vraj sme vyhrali cenu za najlepšie prevedenie "anglických raňajok" v tráve. Ďakujeme... Ale Ivan, pohár si kde zabudol?! Autíčka stali na krásnej travičke, nenabehali sme ani kilometer, ale aj tak bolo super. Každý si našiel kamarátov, s ktorými si pokecal, pojedol a popil. Atmosféra mala niečo do seba! Na záver Janko Mečiar predstavil niekoľko zaujímavých veteránov a s plnými bruchami sme sa pekne rozišli do svojich domovov.

Foto a text: Marián Bazala

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní