Autosuv.sk

Ostatné

Pozrite si v galérii nový motocykel BMW R18

S novým modelom R 18 vstupuje BMW Motorrad do segmentu motocyklov cruiser. Tento model bol postavený v duchu tradície historických motocyklov BMW. Technikou aj dizajnovým štýlom odkazuje na slávne modely minulosti, ako je napríklad BMW R 5 a sústredí pozornosť späť na základnú podsta
Pozrite si v galérii nový motocykel BMW R18

S novým modelom R 18 vstupuje BMW Motorrad do segmentu motocyklov cruiser. Tento model bol postavený v duchu tradície historických motocyklov BMW. Technikou aj dizajnovým štýlom odkazuje na slávne modely minulosti, ako je napríklad BMW R 5 a sústredí pozornosť späť na základnú podstatu motocyklov: puristickú techniku bez zbytočných "kudrliniek" a motor boxer.

Hlavným prvkom nového motocykla BMW R 18 je novo vyvinutý dvojvalcový motor boxer - "Big Boxer". Jeho vzhľad a technológia je pokračovaním tradičných vzduchom chladených motorov boxer, ktorých história v spojitosti s bavorskou značkou siaha do roku 1923. Najvýkonnejší dvojvalcový motor typu boxer (podľa tvrdení BMW), ktorý bol kedy použitý v sériovom motocykli, má zdvihový objem 1802 cm3. Maximálny výkon 67 kW dosahuje pri 4 750 otáčkach. V pásme od 2 000 do 4 000 otáčok je dostupný krútiaci moment presahujúci hodnotu 150 Nm.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní