Autosuv.sk

Ostatné

Pretekárske veterány sa predviedli na motokárovej dráhe

Prinášame galériu z podujatia pretekárskych veteránov a ich jázd pravidelnosti.
Pretekárske veterány sa predviedli na motokárovej dráhe

Konečne sme sa dočkali - vystihli sme jeden krásny slnečný deň medzi všetkými upršanými koronovými dňami a stretli sme sa opäť na jazde pravidelnosti v rámci ESET Historic Cupu, v jazde pravidelnosti pretekárskych veteránov.

21 jazdcov, starí známi ako aj nováčikovia, bolo rado, že mohlo konečne vyhnať po zime sadze z výfukov a prevetrať svoje veterány. Prvýkrát sme vyskúšali dráhu v Trebaticiach, hoci niektorí mali v očiach otázku: motokárová dráha a pretekárske veterány ?... Ale bola to určite zábava sledovať starých harcovníkov, ako sledujú svoj čas v jazde pravidelnosti. 

A že to niektorí naozaj vedia, dokazujú časové rozdiely - víťaz prvej jazdy Dodo Benko na Škode 120 LS mal rozdiel dvoch meraných kôl 0,025 sekundy, druhý skončil F. Belica na Škode 130L a tretí M. Nemčovič na Suzuki... a to ešte nebolo všetko. Druhá jazda - Eduard Ševčik na BMW 325 zajazdil doterajší rekord s rozdielom časov dvoch kôl 0,001 sekundy.... Gratulujeme. Druhý skončil V. Krupa na Honde CRX a tretí M. Bazala na vozidle Triumph Spitfire.

Ešte raz všetkým gratulujeme, opravte si svojich pokazených veteránov a uvidíme sa 12.Júna 2021 na letisku Piešťany.

Text: J. Pavlík
Foto: M. Bazala

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní