Autosuv.sk

Ostatné

Renault AIR4 je lietajúcou a modernou interpretáciou Renaultu 4

Francúzi oslávili 60. výročie Renaultu 4 zaujímavým konceptom, ktorý nám ukazuje moderný vzhľad Renaultu 4.
Renault AIR4 je lietajúcou a modernou interpretáciou Renaultu 4

Renault v spolupráci so spoločnosťou TheArsenale oslávil 60. výročie ikonického Renaultu 4 predstavením dronu AIR4. Ide o futuristický koncept silne inšpirovaný Renaultom 4L, z ktorého Renault predal v rozpätí rokov 1961 až 1991 viac ako 8 miliónov kusov v 100 krajinách.

Dron je pre nás zaujímavý najmä z pohľadu dizajnu. Ukazuje, ako si Renault predstavuje model 4 v modernej podobe, pretože práve modernej interpretácie Renaultu 4 sa aj skutočne v nasledujúcich rokoch dočkáme. Podľa plánov Renaultu pôjde o malý a lacný elektromobil.

Dron AIR4 je kompletne postavený z materiálov z uhlíkových vlákien. Najväčšou výzvou bolo navrhnúť ľahkú konštrukciu dosť pevnú na to, aby zvládla samotný let. Za konceptom sa preto skrývajú hodiny výpočtov a testov.

AIR4 získava energiu z 22 000 mAh lítium-polymérovej batérie. Každá zo štyroch vrtúľ je schopná vyprodukovať ťah 95 kg. Maximálna rýchlosť dronu je 93,6 km/h, počas letu sa môže nakloniť dopredu o 70° a maximálna letová výška je 700 m. Zaujímavý je spôsob nastupovania pomocou vyklopenia kabíny.

Koncept bude najskôr vystavený v múzeu Atelier Renault v Paríži a v budúcom roku sa postupne objaví na výstavách v Miami, New Yorku a Makau.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní