Autosuv.sk

Ostatné

Renault Avantime (2002) v losom teste prekvapil

Avantime s komfortným podvozkom mal v čase testu najazdených 250 000 km, obuté lacné pneumatiky, a aj tak dokázal konkurovať dnešným modelom.
Renault Avantime (2002) v losom teste prekvapil Youtube - km77.com

Renault Avantime je na prvý pohľad zvláštne auto. Kombinuje v sebe prvky MPV, ale niečo si požičalo aj z kupé a z kombi. Veľké dvere vpredu slúžili aj pre nastupovanie dozadu. Z Renaultu Avantime sa nikdy nestal predajný hit a z pohľadu predajov išlo o veľký prepadák. V rokoch 2001 až 2003 zišlo z liniek len niečo viac ako 8 500 kusov.

Youtubový kanál km77.com, ktorý sa špecializuje na správanie áut počas losieho testu, sa netradične pozrel aj na schopnosti Renaultu Avantime z roku 2002. Testovaný kus mal pritom najazdených už 250 000 km, mal obuté lacné pneumatiky a podvozok prešiel opravou zhruba 40 000 km pred samotným testom.

V samotnom teste Avantime príjemne prekvapil, keď dokázal bez zhodenia kužela prejsť vyhýbacím manévrom pri rýchlosti 69 km/h. Pre lepšiu predstavu v rovnakej rýchlosti to zvládol napríklad súčasný Volkswagen Golf. Komfortne ladený podvozok starého Renaultu Avantime tak celkom príjemne prekvapil. Podľa šoféra v druhej časti vyhýbacieho manévru riadenie stuhlo a ovládanie už nebolo tak precízne. Možno aj to bol dôvod, prečo pri rýchlostiach 71 a 72 km/h už vozidlo tesne zhodilo prvé kužele.

 

Tagy

Pokračovať v čítaní