Autosuv.sk

Ostatné

Renault Megane GrandCoupé sa vracia, poznáme slovenské ceny

Závod v tureckom meste Bursa pokračuje s výrobou a GrandCoupé sa tak vracia na slovenské cesty.
Renault Megane GrandCoupé sa vracia, poznáme slovenské ceny

Tradičný názov Megane sa z ponuky Renaultu úplne nevytratil a ani to nebolo v pláne. Veď už dlhšie ponúka model Megane E-Tech s elektrickým pohonom, ktorý má (pravdepodobne) celý svoj život pred sebou. Horšie na tom boli vozidlá so spaľovacím motorom a v tomto prípade ostávala v ponuke slovenského importéra už len kombi verzia Grandtour s poznámkou o platnosti cenníka do vypredania skladových zásob.

Na prvý pohľad prekvapivo sa do ponuky teraz vracia sedan GrandCoupé. Jeho výroba naďalej pokračuje v tureckom závode Bursa. Renault zdôvodňuje pokračovanie výroby popularitou modelu. My za tým vidíme určite aj menší záujem (v porovnaní s predpokladmi) Európanov o elektromobily a tiež zjemnenie nových emisných noriem.

Megane GrandCoupé je k dispozícii v dvoch úrovniach výbavy - Evolution a Techno. O pohon sa postará benzínový štvorvalec 1,3 TCe, vybavený filtrom pevných častíc. K dispozícii je opäť vo verzii s výkonom 103 kW (140 k) v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo so sedemstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou EDC.

Nižšia výbava Equilibre stojí 18 200 eur, za modely Techno si Renault vypýta 19 900 eur. V prípade výberu verzie s dvojspojkovou EDC prevodovkou je to minimálne 21 900 eur.

Tagy

Pokračovať v čítaní