Autosuv.sk

Ostatné

Renault Rafale sa začína predávať na Slovensku

Na trh vstupujú najskôr full hybridné verzie.
Renault Rafale sa začína predávať na Slovensku

Renault zintenzívňuje svoju ofenzívu elektrifikovaných vozidiel. Otvára objednávky na Renault Rafale vo verzii E-Tech full hybrid, nové vlajkové kupé SUV značky.

Plne hybridný Renault Rafale E-Tech je 4,71 m dlhý, 1,86 m široký a 1,61 m vysoký, založený na platforme CMF-CD, ktorá bola navrhnutá tak, aby vyhovovala všetkým typom elektrifikácie. Renault pri svojej novej vlajkovej lodi vyzdvihuje priestor v kabíne. Zvlášť zdôrazňuje najmä priestor pre hlavy posádky vzadu, ktorý má byť dostatočný aj napriek zvažujúcej sa streche. Utrpieť nemal ani batožinový priestor s objemom 627 l.

O pohon sa stará hybridná jednotka s výkonom 150 kW, ktorú tvorí benzínový motor s objemom 1,2 l a s výkonom 96 kW.. Pomáha mu dvojica elektromotorov - hlavný s výkonom 50 kW a pomocný plniaci funkciu štartér generátora s výkonom 25 kW.
Renault Rafale s pohonom E-Tech full hybrid 200 sa bude na Slovensku predávať vo výbave Techno od 39 900 eur, drahšia výbava Esprit Alpine štartuje na sume 43 900 eur.

Drahšia verzia ponúkne navyše systém riadenia všetkých kolies 4Control. Rafale tak bude lepšie ovládateľný pri preplietaní sa mestom aj pri prejazde zákrutami vo vyšších rýchlostiach. Koncom roka sa Renault Rafale dočká nového, výkonnejšieho motora E-Tech 4x4 s výkonom 224 kW. Táto verzia bude vybavená dodatočným elektromotorom na zadnej náprave a bude využívať aj špecifické nastavenie podvozku.

Tagy

Pokračovať v čítaní