Autosuv.sk

Ostatné

Renault ukazuje Austral na ďalšej fotke

Renault vo svojej správe poukazuje na niektoré detaily dizajnu nového modelu Austral. Zatiaľ sa musíme spoľahnúť len na správy automobilky, keďže sme nový crossover bez maskovania ešte nevideli.
Renault ukazuje Austral na ďalšej fotke

"Elegantné a technologické". Tak hovorí Gilles Vidal, riaditeľ dizajnu Renault, o najnovšom SUV v C segmente, úplne novom Renault Austral. Dizajnéri stavali na základných črtách, ktoré priťahujú ľudí k modelom SUV – proporcie, pomery veľkostí, previsy a veľkosť kolies – a zamerali sa na to, aby mali línie ramien svalnatejší dizajn.

"Renault Austral v sebe spája výrazné štylistické prvky, ktoré mu dodávajú dynamický a elegantný dizajn. Jeho kvalita je viditeľná na prvý pohľad. Zmenšili sme medzery medzi panelmi karosérie a doladili detaily, aby vozidlo pôsobilo kvalitným dojmom."

Gilles Vidal, riaditeľ dizajnu Renault

Charakteristickým štylistickým znakom úplne nového Renault Austral je záhyb, ktorý sa tiahne pozdĺž spodnej časti karosérie. Pri pohľade zo strany sa zdá, že Austral sa nakláňa dopredu.

Technologické prvky na novom modeli Austral sú najvýraznejšie na predných a zadných svetlách. Zadné svetlá v tvare písmena "C" sa spájajú s logom vozidla v strede. Dizajn prednej časti je podobný s výraznými svetlami.

Technológia Micro-optic použitá pri výrobe svetiel, ktorá bola prvýkrát použitá na modeli Megane E-TECH Electric, využíva plexisklo a vyznačuje sa líniami a vzormi vyrytými priamo do povrchu a vnútra plexiskla. Pri osvetelní LED svetlami majú gravírované línie žiariť krištáľovo čistou farbou.

Zdroj: TS Renault

Tagy

Pokračovať v čítaní