Autosuv.sk

Ostatné

Saietta predstavila malé elektromotory, umiestnené v kolesách

Riešenie je zatiaľ vhodné pre malé mestské elektromobily a elektrické motocykle.
Saietta predstavila malé elektromotory, umiestnené v kolesách

Spoločnosť Saietta vyvinula nový elektromotor AFT 140, ktorý možno umiestniť priamo na kolesá vozidiel. Vďaka tomu môže byť platforma plochá, čo má pozitívny dopad na priestor v interiéri auta. Elektromotor možno umiestniť priamo do kolesa vďaka jeho plochému tvaru. Výhodou takéhoto umiestnenia je potreba menej komplexného riešenia a menej dielov. 

Cieľom britskej spoločnosti nie je dodávanie celej platformy, ale výlučne elektromotorov pre výrobcov skútrov a vozidiel. Elektromotory v kolesách, samozrejme, umožňujú pohon všetkých kolies. Riešenie spoločnosti Saietta je vhodné pre "stredne silné" motocykle a malé mestské vozidlá.

Problémom malých elektromotorov je zrejme výkon, keďže sú vhodné pre vozidlá jazdiace do 50 km/h. Saietta Group ponúka svoje riešenie pre ďalšie spoločnosti, ktoré môžu elektromotory vyrábať pod licenciou Saietty. Britská spoločnosť je pripravená spustiť malo objemovú výrobu a nastaviť výrobné procesy pre konkrétnych klientov, ktorí ich potom môžu využiť vo veľkovýrobe.

 

Pokračovať v čítaní