Autosuv.sk

Ostatné

Seat Arona prichádza na slovenské cesty

Objednávky Seatu Arona sa už rozbehli a na slovenské cesty sa dostávajú prvé vozidlá. Španieli chcú novým mestským crossoverom osloviť mladé rodiny, ale aj ľudí nad 50 rokov.
Seat Arona prichádza na slovenské cesty

Objednávky Seatu Arona sa už rozbehli a na slovenské cesty sa dostávajú prvé vozidlá. Španieli chcú novým mestským crossoverom osloviť mladé rodiny, ale aj ľudí nad 50 rokov.

Seat predviedol svoj mestský crossover Arona na Slovensku už počas autosalónu v Nitre. Pred mesiacom predstavil jeho ceny a teraz usporiadal tlačovú konferenciu v čase, keď sa dostáva aj na slovenské cesty. My sme ho už mali možnosť vyskúšať počas prvej jazdy v Španielsku. Najviac nás upútal motor 1,5 TSI EVO. Tento benzínový štvorvalec robí z malej Arony veľmi svižné auto. Pre väčšinu šoférov (aj vzhľadom na zameranie auta) však bude rozumnejšou voľbou benzínový trojvalec. Na pomery trojvalca poskytuje výbornú kultúru chodu. Do kabíny prechádza minimum vibrácií a svoj trojvalcový pôvod prezradí výraznejším zvukom až vo vysokých otáčkach. 

Mestské auto sa nedočkalo pohonu všetkých kolies, ale so slušnou svetlou výškou (19 cm), uľahčí pohyb v mestskej džungli a parkovanie na obrubníkoch. Seat Arona je zameraná na mladých ľudí a mladé rodiny s jedným dieťaťom. Útočí na nich množstvom farebných prevedení vozidla, medzi ktorými nájdeme aj odvážnejšie farebné kombinácie. Druhou skupinou, ktorú chce Seat osloviť, sú ľudia nad 50 rokov. V tomto prípade chce zabodovať vyšším posedom a ľahším nastupovaním do auta. Jazdu v meste má navyše uľahčiť niekoľko asistenčných systémov. Za zmienku určite stojí monitorovanie premávky vzadu pri vychádzaní z parkovacieho miesta. Šofér pri hroziacom strete vozidiel dostane akustické aj grafické upozornenie, v prípade potreby však Arona sama zabrzdí.

Seat Arona cenník
Seat

Španielska novinka na slovenských cestách začína na sume 12 990 eur a je ponúkaná v štyroch stupňoch výbavy Refernece, Style, Xcellence a FR. Najsilnejší motor 1,5 TSI EVO je dostupný iba vo výbave FR a začína na sume 18 360 eur. Seat v prípade Arony zmenil aj spôsob ponúkania doplnkovej výbavy. Namiesto množstva jednotlivých príplatkových prvkov ponúka balíčky, obsahujúce niekoľko spolu súvisiacich častí výbavy.

Tagy

Pokračovať v čítaní