Autosuv.sk

Ostatné

Singer ACS je krásne upravené klasické Porsche

Pohon všetkých kolies a vysoký podvozok ho predurčuje na rely jazdu v púšti. Singer priniesol aj dvojičku pre cestné podujatia.
Singer ACS je krásne upravené klasické Porsche

Klasické Porsche a terén na prvý pohľad nejdú veľmi dohromady. Áno, pár rokov už Porsche ponúka aj modely SUV, ale pre mnohých to nemusí byť to pravé. Porsche má pritom skúsenosti napríklad aj z Dakaru. Sen o klasickom Porsche, upravenom pre terén, si splnil neznámy zákazník vďaka spoločnosti Singer. Vyrobiť si dal hneď dva kusy, postavené na základe modelu 911 generácie 964 z roku 1990.

Oba s výkonom 450 k a so vzduchom chladeným šesťvalcom s objemom 3,6 l. Prvý model (biely) s názvom Singer ACS (All-Terrain Competition Study) je určený na rely jazdu v púštnych podmienkach. Červený kus je určený pre vysokorýchlostné cestné podujatia. 

Vozidlá disponujú permanentným pohonom všetkých kolies, 5-stupňovou sekvenčnou prevodovkou, veľkou nádržou a dvojicou rezervných kolies. Interiér je vystužený ochrannou klietkou v súlade s predpismi FIA. Rovnako sedadlá spĺňajú predpisy FIA. Aj keď interiér zodpovedá v prvom rade požiadavkám na pretekárske auto, Singer myslel aj na dizajn a skrášlil ho použitím červených kontrastných častí. Cena upraveného modelu nebola zverejnená, ale treba počítať s cenou rátajúcou sa v stovkách tisíc eur.

 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní