Autosuv.sk

Ostatné

Škoda: Aplikácia Traffication vás upozorní na jazdu v protismere

Aplikáciu vyvinul Bosch a postupne ju chce rozšíriť o nové funkcie a ponúknuť ďalším automobilkám.
Škoda: Aplikácia Traffication vás upozorní na jazdu v protismere Škoda

Škoda predstavila novú aplikáciu Traffication. Stiahnuť si ju môžu majitelia modelov, vybavených vrcholnou verziou tretej generácie infotainmentu. V modeloch Superb, Kodiaq a Karoq je kompatibilná s infotainmentom Columbus, vo vozidlách Kamiq a Scala s infotainmentom Amundsen. V druhej polovici roka bude dostupná aj pre modely Fabia, Octavia a Enyaq iV.

Na Slovensko príde neskôr

Momentálne ju môžu využívať vodiči v 22 krajinách, medzi ktorými Slovensko chýba. Zmeniť by sa to malo v druhej polovici roka, kedy sa fungovanie aplikácie rozšíri aj na ďalšie európske krajiny.

Aplikácia Traffication beží neustále počas jazdy na pozadí a má šoféra upozorniť na nebezpečné dopravné situácie v jeho okolí. Funguje bez nutnosti zadania cieľa do navigácie. Úlohou aplikácie je aj zabrániť vodičovi vo vjazde do protismeru na diaľnici. Traffiction pre vyhodnotenie takejto situácie porovnáva údaje z GPS pri vjazdoch a výjazdoch z diaľnic so smerom premávky v danom úseku.

Pribudnú nové funkcie

Neskôr pribudne aj upozornenie na iného účastníka premávky v protismere, podmienkou je fungovanie aplikácie v jeho vozidle. Aplikácia postupne dostane ďalšie funkcie - vodiča informuje o počasí, prípadne budú môcť sami nahlásiť nebezpečné úseky. Traffication vyvinula spoločnosť Bosch a rokuje s ďalšími výrobcami o jej využití. V súčasnosti ju mesačne využíva asi 2,5 milióna užívateľov. Pôvodne bola dostupná ako aplikácia pre mobilný telefón.

Zdroj: Škoda a AutoExpress

Tagy

Pokračovať v čítaní