Autosuv.sk

Ostatné

Škoda Enyaq FestEVal je pripravená na dobrodružstvo

Česká automobilka ukázala dobrodružnú tvár elektrického SUV. Špeciálnu verziu FestEVal však neplánuje predávať.
Škoda Enyaq FestEVal je pripravená na dobrodružstvo

Škoda chce upozorniť na dobrodružnú stránku svojho elektrického SUV Enyaq iV prostredníctvom špeciálnej verzie s názvom FestEVal. Ako už názov napovedá, ide o model určený na návštevu letných festivalov a kempovanie.

Hlavným časťou výbavy pre kempovanie je dvojmiestny stan na streche s integrovaným svetlom a ventilátorom, napájaným zo solárneho panelu. Ďalší dvaja členovia posádky sa môžu vyspať priamo vo vozidle. Po sklopení zadných sedadiel možno rozložiť dvojmiestnu posteľ vo vnútri.

Okrem toho dostal Enyaq FestEVal skrinku s potrebným vybavením pre kempovanie od českej spoločnosti EGOE. Súčasťou skrinky je plynový varič, skadací drez, miesto na prípravu jedla a odkladacie priestory. Celú kempovaciu výbavu možno jednoducho vysunúť z batožinového priestoru. Výbavu dopĺňajú ešte skladacie stoličky a stôl.

Enyaq FestEVal je postavený na základoch modelu Enyaq iV 80, spolieha sa teda na batériu s kapacitou 82 kWh. Český výrobca pripravil len jediný kus a oficiálne ponúkať verziu určenú na kempovanie nebude.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní