Autosuv.sk

Ostatné

Škoda Enyaq iV prináša nový smer individualizácie interiéru

Aj zákazníci českej automobilky sa chcú svojím autom odlíšiť, čo je pri obrovských predajoch nemožné. Enyaq iV preto príde s novými možnosťami individualizácie interiéru.
Škoda Enyaq iV prináša nový smer individualizácie interiéru

Nová Škoda Enyaq bude o niečo kratšia ako Octavia, ale vnútorným priestorom má byť porovnateľná so Škodou Kodiaq. Túto informáciu sme priniesli už v minulom článku. Teraz Norbert Weber, vedúci oddelenia dizajnu interiérov, prezradil viac o riešení vnútorného priestoru. Enyaq iV v prvom rade profituje s dlhého rázvoru, pomáha si rovnou podlahou a absenciou stredového tunela. To umožnilo dizajnérom spraviť opticky ešte vzdušnejší interiér. Tento priestor je využitý ako dodatočná odkladacia plocha, rozdelená do niekoľkých úrovní. Voľné miesto poslúži aj ako priestor navyše pre nohy posádky vzadu. Škoda sa chváli aj väčším kufrom s objemom 585 l.

Hlavnými prvkami vpredu sú 13-palcový displej, dvojramenný volant, head up displej s rozšírenou realitou a výrazná lišta, tiahnuca sa cez celú šírku palubnej dosky až k dverám. Pod dotykovým displejom kopíruje tvar prednej masky a slúži aj ako opora ruky pri jeho ovládaní. Namiesto tradičných výbavových stupňov ponúkne Škoda nové možnosti individualizácie, pripomínajúce svet moderného bývania. K dispozícii budú štruktúrované balíčky s voliteľnou výbavou pre rôzne tematické oblasti. Škoda sľubuje možnosť voľby interiéru, ktorá bude jednoduchá, ale napriek tomu veľmi individuálna. 

Informácie v tomto článku vychádzajú z rozhovoru s vedúcim oddelenia Design Interiérov a Color & Trim značky Škoda, Norbertom Weberom.

Tagy

Pokračovať v čítaní