Autosuv.sk

Ostatné

Škoda modernizovala Rapid a Rapid Spaceback. Žijú ďalej v Číne

Na ázijských trhoch sa automobilky sústredia na online pripojenie vozidiel a Škoda nie je výnimkou. Popasovať sa musela aj s novou čínskou emisnou normou.
Škoda modernizovala Rapid a Rapid Spaceback. Žijú ďalej v Číne

U nás sú už modely Rapid a Rapid Spaceback iba hudbou v minulosti, v Číne sa však predávajú ďalej a česká automobilka ich teraz modernizovala. Omladenie prinieslo jemné úpravy vzhľadu, ale aj upravenie interiéru. Dominuje mú 8-palcová obrazovka, vstavaná do palubnej dosky. Samozrejme, nemôžu tu chýbať online služby, na tie si zákazníci v Ázii potrpia ešte viac ako Európania. 

Samozrejmosťou sú bezdrôtové online aktualizácie, aj moderná konektivita s inteligentnými telefónmi prostredníctvom systémov Android a Apple. Súčasťou systému je navigačná aplikácia Amapa, služba prenosu hudby Kuwo či online rádio. Škoda na modeloch Rapid a Rapid Spaceback vyzdvihuje najmä vnútorný priestor, ale aj 14 Simply Clever riešení, uľahčujúcich uloženie batožiny.

O pohon vozidiel sa stará benzínový motor 1,5 l MPI s výkonom 82 kW. Spolupracovať môže s 5-stupňovou manuálnou, prípadne 6-stupňovou automatickou prevodovkou. Motor bez turba by dnes v Európe neohúril nielen výkonom 82 kW, ale aj nižším krútiacim momentom 145 Nm. Na druhej strane Škoda sa zamerala na splnenie čínskej emisnej normy China VI b, ktorá vstúpi do platnosti od júna 2023. Papierová spotreba motora dosahuje priemer 5,6 l.

Tagy

Pokračovať v čítaní