Autosuv

Ostatné

Škoda Motorsport začala s dodávkami nového vozidla Fabia R5 evo

Prvé zákaznícke vozidlo si prevzal tím Toniho Gardemeistera, ktorý bol v minulosti továrenským jazdcom českej značky.
Škoda Motorsport začala s dodávkami nového vozidla Fabia R5 evo

Prvé zákaznícke vozidlo si prevzal tím Toniho Gardemeistera, ktorý bol v minulosti továrenským jazdcom českej značky.

Od homologizácie 1. apríla 2015 bolo predaných takmer 280 vozidiel prvej generácie špeciálu Škoda Fabia R5. Teraz nová Fabia R5 evo nasleduje svojho predchodcu, ktorý je najúspešnejším pretekárskym vozidlom svojej kategórie všetkých čias. Toni Gardemeister, predošlý továrenský jazdec Škoda Motorsport a majiteľ tímu TGS Worldwide, prevzal prvé vozidlo Fabia R5 evo, vyrobené pre zákazníkov. Nová generácia pretekárskeho auta už má za sebou úspešnú premiéru v rukách továrenských posádok Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen a Jan Kopecký/Pavel Dresler. Škoda Motorsport slávila dvojité víťazstvo v kategórii WRC 2 Pro v tohtoročnej sezóne majstrovstiev sveta v Portugalsku a na Sardínii v Taliansku. Teraz sa začína nové vozidlo dodávať aj prvým zákazníkom. Šéf Škoda Motorsport, Michal Hrabánek zdôrazňuje: „Zdokonalená Škoda Fabia R5 evo je pokračovateľom nášho úspešného projektu R5. Po rozsiahlom testovacom programe, uskutočnenom v náročných podmienkach, sme mali vynikajúci štart do novej sezóny. Počas prvých súťaží sme nemali žiadne technické problémy a v rámci majstrovstiev sveta sme v kategórii WRC 2 Pro dosiahli dve dvojité víťazstvá. Teraz sme začali dodávať prvé spoľahlivé a veľmi konkurencieschopné pretekárske vozidlá našim zákazníkom." Hrabánek dodáva: „Intenzívne pracujeme na uspokojení vysokého dopytu a staviame pre našich zákazníkov toľko vozidiel, koľko je možné. Predtým, než sme dodali prvé vozidlá našim zákazníkom, zaistili sme zodpovedajúcu distribúciu náhradných dielov."

Škoda

Zdokonalená Fabia R5 evo prichádza so zmodernizovaným dizajnom svetlometov a ešte výraznejším vzhľadom prednej časti vozidla. Ten vychádza zo súčasnej generácie sériovej Fabie. Zlepšila sa aj spoľahlivosť a výkon. Nové pretekárske vozidlo je vybavené, v porovnaní s predchádzajúcou verziou, napríklad ešte výkonnejším motorom. Preplňovaný štvorvalec s objemom 1,6 litra má nielen zvýšený výkon, ale aj zlepšený priebeh krútiaceho momentu. Prvé vozidlo Škoda Fabia R5 evo bolo dodané tímu Toni Gardemeister Services (TGS).

Toni Gardemeister hovorí: „S vozidlami Fabia S2000 a Fabia R5 som zažil množstvo úspešných súťaží a teším sa, že spolupráca so Škoda Motorsport pokračuje. Súčasne som hrdý na to, že sme prvým zákazníckym tímom, ktorý si preberá nové vozidlo Škoda Fabia R5 evo."

Toni Gardemeister a jeho tím TGS Worldwide s českou automobilkou už v minulosti úspešne spolupracoval. V rokoch 2002 až 2004 bol Gardemeister továrenským jazdcom Škoda Motorsport na majstrovstvách sveta. Vtedy sadal za volanty vozidiel Octavia WRC a neskôr Fabia WRC. V roku 2011 jazdil s vozidlom Fabia S2000 v rámci svojho tímu Toni Gardemeister Services (TGS) v Intercontinental Rally Challenge (IRC). Prvé zákaznícke vozidlo Fabia R5 evo sa postaví na štart už na najbližšej Rely Fínska (1. 8. - 4. 8. 2019) a za jeho volant zasadne fínsky jazdec Eerik Pietarinen.

Tagy

Pokračovať v čítaní