Autosuv.sk

Ostatné

Škoda posiela na Sachsen Classic sedem veteránov

Na Sachcsen Classic sa predvedie takmer 200 posádok na historických vozidlách. Tradične sa podujatia zúčastní aj česká automobilka, ktorá naň pošle sedem áut.
Škoda posiela na Sachsen Classic sedem veteránov

Na Sachcsen Classic sa predvedie takmer 200 posádok na historických vozidlách. Tradične sa podujatia zúčastní aj česká automobilka, ktorá naň pošle sedem áut.

„Mille Miglia Východu“ aj takúto prezývku si získala súťaž Sachsen Classic. Podujatie, na ktorom sa pravidelne stretávajú vzácne historické vozidlá je ideálnym miestom na odprezentovanie nielen pre súkromných majiteľov veteránov, ale aj pre samotné automobilky.

Už tradične sa do pretekov so stopkami zapája Škoda a ukazuje autá, ktoré v minulosti brázdili Československé cesty, ale aj pretekárske trate. V tomto prípade nejde o najrýchlejší čas, ale o typickú súťažnú disciplínu veteránov, jazdu pravidelnosti. Tento rok sa na Sachsen Classic stretne takmer 200 posádok na vozidlách z 20. až 80. rokov minulého storočia.

Na 15. ročník Sachsen Classic posiela Škoda sedem vozidiel. Jej najstarším modelom na súťaži bude Škoda 1200 Sedan z roku 1955. Len o dva roky mladšia je Škoda 440 “Spartak“, ktorá zaujme na trati dobovou doplnkovou výbavou, patrí do nej napríklad stredový svetlomet.

Škoda 440 Spartak
Škoda

Vietor vo vlasoch si užijú posádky dvoch kabrioletov Škoda Felicia z rokov 1960 a 1961. Kabriolet bol vyrábaný v rokoch 1959-1964 a z výrobných liniek zišlo 14 863 kusov.

 

 

Škoda Felicia
Škoda

Škodu 100 sme bežne stretávali na cestách ešte v 90-tych rokoch, dnes už určite patrí na veteránske akcie. Na Sachsen Classic sa predvedie sýto červený model z roku 1970, ale hlavným magnetom z dielne českej automobilky sa bez pochýb stane Škoda 130 RS. Športový model z roku 1978 vyrobený z hliníka a laminátu váži len 825 kg a so štvorvalcovým motorom 1,3 l zvládal aj rýchlosť 210 km/h. Najvyššia rýchlosť sa však menila v závislosti od použitej prevodovky.

Škoda 130 RS
Škoda

Na dnešnom štarte určite zaujme aj Škoda Favorit. Nejde o obyčajný model, ale o repliku automobilu, ktorý štartoval na Rally Monte Carlo. Počas troch dní absolvujú vozidlá minulosti trasu dlhú takmer 600 km. Cieľom v Drážďanoch by mali prejsť v sobotu 15:30.

Tagy

Pokračovať v čítaní