Autosuv.sk

Ostatné

Škoda spúšťa inváziu SUV. Uvedie ďalší model.

Neprešla dlhá doba, odkedy svet uzrelo prvé SUV českej značky, Kodiaq. Automobilka s modelom zožala veľký úspech a postupne behom tohto roku rozšírila portfólio Kodiaq o Sportline a Scout. Popularita sa odráža aj na Slovensku a môžeme pozorovať narastajúci počet týchto áut
Škoda spúšťa inváziu SUV. Uvedie ďalší model.

Neprešla dlhá doba, odkedy svet uzrelo prvé SUV českej značky, Kodiaq. Automobilka s modelom zožala veľký úspech a postupne behom tohto roku rozšírila portfólio Kodiaq o Sportline a Scout. Popularita sa odráža aj na Slovensku a môžeme pozorovať narastajúci počet týchto áut na uliciach. Škoda sa rozhodla pokračovať vo svojom víťaznom ťažení uvedením nového kompaktného SUV. Aký bude nový Karoq?

Škoda spúšťa inváziu SUV. Uvedie ďalší model. (10 obrázkov v galérii)

Auto, ktoré prevzalo názov z jazyka kmeňa Aleuťanov z okolia Aljašky, zatiaľ neprezrádza veľa o svojom dizajne. Na Fotografiách sú viditeľné obrysy, ktoré nesú svoj koncernový rukopis a nenápadne pripomínajú napríklad Seat Ateca. Okrem neho niektoré previsy nesú nádych podobný tým z Q3. Škoda si však napriek týmto nevyvrátiteľným podobnostiam zachováva svoj jedinečný nádych. Najviac sa to odráža na typickej, mohutne pôsobiacej, prednej maske s tradičnými Škodováckymi „fúzmi pod nosom.“

Ako vyzerá interiér, môžeme len hádať. No už teraz vieme, že bude prekypovať funkciami. Infotainment s WiFi spotom bude ponúkať najvyšší štandard rýchlostného pripojenia k internetu LTE a nové mobilné online služby. Jednou z nich by dokonca mala byť možnosť kontroly automobilu na diaľku.

Pod kapotou ponúkne Karoq dokopy päť motorizácií, pričom štyri z nich sú úplne nové. Motory s objemom na škále od 1.0L do 2.0L preplňuje turbodúchadlo a ponúkajú od 85 do 140 kW. Vybrať si budete môcť aj medzi pohonom všetkých kolies alebo len tých predných.

Nakoľko nový Karoq ešte nebol oficiálne uvedený na trh, ba dokonca ani predstavený, cena ešte nie je stanovená. Automobil sa oficiálne predstaví už o pár dní, 18. mája, na autosalóne v Štokholme. Na predaj by mal byť už od druhej polovice tohto roka.

Tagy

Pokračovať v čítaní