Autosuv

Ostatné

Škoda ukázala nové svetlá pre elektromobil Enyaq iV

Enyaq odhaľuje svoje svetlá. Dizajnéri sa pri ich návrhu sústredili najmä na doladenie detailov, technika zostáva rovnaká ako pri ďalších modeloch.
Škoda ukázala nové svetlá pre elektromobil Enyaq iV

Nový model Enyaq iV bude pre Škodu mimoriadne dôležitý, keďže si ním otvára dvere do sveta elektromobilov. Predstavenie nového elektromobilu sa nezadržateľne blíži, čo dokazuje aj pravidelné zverejňovanie čiastkových informácií. Po odhalení skíc Enyaqu v minulom týždni nám teraz český výrobca bližšie predstavuje svetlá.

Žiadne prelomové novinky z pohľadu techniky nové svetlá neprinášajú. Pôjde o pokročilé Matrix LED svetlomety, aké už poznáme z iných modelov značiek. Škoda chce v tomto prípade zaujať hlavne dizajnom. Pri ich návrhu tradične stavila na český kryštál a pokračuje v trende nižších a širokých svetiel. Dizajnéri sa zamerali skôr na detaily a najmä na "jemne vyrysované denné svietenie s naznačenými mihalnicami". Hlavné LED moduly dostali šesťuholníkový tvar. Denné svietenie zas nadväzuje na hranu prednej masky, tiahnucu sa jej stredom. Na skici svieti aj táto hrana masky. Uvidíme, či sa takéto riešenie dostane aj do praxe. Skôr sa však prikláňame k názoru, že na skici hrana svieti len na zvýraznenie dizajnu denného svietenia.

Škoda

Oficiálna premiéra nového elektromobilu Enyaq iV sa uskutoční 1. septembra.

Tagy

Pokračovať v čítaní