Autosuv.sk

Ostatné

Škoda ukázala nový interiér s pohyblivou palubnou doskou

Na prvej skici môžeme vidieť interiér štúdie Vision 7S. Okrem pohyblivej palubnej dosky ukazuje aj netradičné umiestnenie detskej sedačky na najbezpečnejšom mieste vo vozidle.
Škoda ukázala nový interiér s pohyblivou palubnou doskou

Škoda zverejnila prvú skicu svojej novej elektrickej štúdie Vision 7S. Skica odhaľuje zaujímavú konfiguráciu interiéru s tromi radmi sedadiel a zabudovanou detskou autosedačkou v strede vozidla, teda na najbezpečnejšom mieste. Vďaka nej možno štúdiu považovať za 7-miestne auto.

Dve konfigurácie

Interiér ponúka dve rôzne konfigurácie, jednu určenú pre jazdu a druhú pre odpočinok. V režime Jazda sú všetky sedadlá v základnej polohe a centrálny dotykový displej je otočený do vertikálnej polohy.

Po aktivovaní režimu Relax sa posunie volant a prístrojová doska dopredu a sedadlá v prvom a druhom rade dozadu pre pohodlnejšie sedenie a väčší priestor. Tento režim je využiteľný napríklad pri zastávke na odpočinok, či počas prestávky na nabitie vozidla.

Dotykové tlačidlá s haptickou odozvou

Samotný interiér označuje Škoda pojmom minimalistický. Klasické tlačidlá tu nahradia dotykové s haptickou odozvou. Lakťová opierka je umiestnená tak, aby zaručila pohodlné ovládanie dotykovej obrazovky aj tlačidiel pre rýchly prístup k hlavným funkciám.

Dotykové tlačidlá sa dostali tiež na volant, aj výplne dverí majú interaktívne haptické a vizuálne prvky. Operadlá sedadiel sú vybavené držiakmi na multimediálne zariadenia pre posádku v druhom a treťom rade. Nachádzajú sa tam aj integrované batohy.

Škoda v duchu dnešných trendov v interiéri použije udržateľné materiály. Skica odhaľuje aj netradičné umiestnenie bezpečnostných pásov, ktoré sú priamo zabudované do sedadiel. Vision 7S nám ukazuje, akým smerom sa Škoda v budúcnosti vydá pri riešení vnútorného priestoru rodinných vozidiel.

Tagy

Pokračovať v čítaní