Autosuv.sk

Ostatné

Škoda ukázala skicu svojho deviateho študentského vozidla

Študenti premenia elektrické SUV na obytný automobil s kanceláriou.
Škoda ukázala skicu svojho deviateho študentského vozidla

Deviaty študentský automobil Škoda bude elektrizujúci ako nikdy predtým a zároveň v sebe ponesie objaviteľského ducha. Dvadsaťdeväť študentov v tomto ročníku stavia multifunkčný koncept automobilu na báze elektrického SUV Škoda Enyaq iV, ktorý je prispôsobený na kempovanie a poslúži aj ako mobilná kancelária.

"Náš tím dizajnérov je veľmi rád, že v rámci tohto fantastického projektu môže mladým talentom umožniť tak hmatateľne nahliadnuť do našej každodennej práce a nadchnúť ich pre ňu," vysvetlil Oliver Stefani, hlavný dizajnér značky Škoda.

Škoda Design je od roku 2014 jednou z prvých zastávok na ceste študentov, ktorí sa projektu zúčastňujú. V spolupráci s hlavným dizajnérom značky Škoda Oliverom Stefanim a jeho tímom študenti najskôr vytvoria návrhy exteriéru a interiéru vysnívaného automobilu, ktorý následne sami postavia, a to od prvotného dizajnového návrhu až po hotový produkt. Deviatym študentským automobilom bude multifunkčné obytné vozidlo s mobilnou kanceláriou, ktoré vychádza z modelu Škoda Enyaq iV, teda prvého sériového modelu Škoda postaveného na modulárnej platforme pre elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.

Ako je pre značku typické, bude aj pripravovaný študentský automobil vybavený praktickými prvkami „Simply Clever“ a najmodernejšími technológiami, no zároveň bude použitá široká škála udržateľných materiálov. Cieľom automobilu je umožniť majiteľovi stať sa digitálnym nomádom – pracovať bez pevného miesta pri pracovnom stole, mať voľnosť pohybu a vydať sa kamkoľvek a kdekoľvek podľa vlastného želania.

Agáta Fraňková je študentkou druhého ročníka v odbore lakovač. Jej skice zaujali dizajnérsky tím Škoda natoľko, že sa stala prvou účastníčkou projektu študentského vozidla, ktorej bola v tomto oddelení ponúknutá stáž.

Agáta Fraňková k tomu dodáva: "Študentský automobil Škoda je úžasný projekt. Na začiatku sme boli nadšení hlavne z podpory oddelenia dizajnu. Som ozaj rada, že môžem byť súčasťou tohto tímu a teším sa, že prácu dizajnérov budem môcť spoznať zblízka – naučím sa rôzne moderné dizajnérske techniky a naďalej budem rozvíjať svoje schopnosti."

Tagy

Pokračovať v čítaní