Autosuv.sk

Ostatné

Škoda ukázala svoj "indický" sedan Slavia

S moderným interiérom by sa Slavia nemusela hanbiť ani medzi európskou konkurenciou.
Škoda ukázala svoj "indický" sedan Slavia

Slavia je novým modelom Škody, určeným pre indický trh. Postavená je na platforme MQB-A0-IN rovnako ako ďalší "indický" model Škoda Kushaq. Dizajnom prednej masky je Slavia typickým moderným vozidlom českého výrobcu. Rázvor náprav, natiahnutý na 2 651 mm, dáva tušiť, že interiér ponúkne dostatok priestoru. Slavia je 4 541 mm dlhá, 1 752 mm široká a 1 487 mm vysoká. Pochváliť sa môže aj tradične veľkým kufrom s objemom 521 l, ktorý po sklopení sedadiel narastie na 1 050 l.

Vo vnútri nepôsobí Slavia ako lacný indický model. Palubná doska je odvodená od Fabie. Nechýba tu digitálny prístrojový panel, a ani 10-palcová dotyková obrazovka. Dojem hodnotného auta navodzuje aj ambientné osvetlenie a kožené ventilované predné sedadlá. Z tohto pohľadu Slavia nevyzerá ako chudobný príbuzný európskych modelov.

O pohon sa postarajú výlučne benzínové motory. Základná verzia sa spoľahne na trojvalec 1,0 TSI s výkonom 85 kW. Druhou alternatívou je štvorvalec 1,5 TSI s výkonom 110 kW. Na rozdiel od trojvalca môže byť spojený nielen so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, ale aj so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní