Autosuv.sk

Ostatné

Škoda ukázala svoju predstavu o pretekárskom aute

Škoda vyvinula virtuálnu štúdiu Vision Gran Turismo s výkonom 800 kW pre konzolovú hru Gran Turismo 7.
Škoda ukázala svoju predstavu o pretekárskom aute

Česká značka chce zaujať nové publikum, preto vstupuje aj do virtuálneho sveta prostredníctvom pretekárskeho simulátora Gran Turismo 7. Virtuálna štúdia Škoda Vision Gran Turismo čerpá inšpiráciu zo skutočného modelu Škoda 1100 OHC Spider z roku 1957, ktorý bol vyvinutý pre preteky 24 hodín Le Mans.

Tím Škoda Design pod vedením Olivera Stefaniho vytvoril jednomiestny automobil s otvorenou karosériou, ktorý kombinuje dizajnové prvky legendárneho modelu 1100 OHC s novými prvkami, ako je napríklad dvojdielny zadný spojler. Tím dizajnérov použil aj prvky nového dizajnového jazyka Modern Solid, ktorý sa objaví na pripravovaných elektrických modeloch. Patria k nim predné svetlomety v tvare písmena T a matná farba karosérie v odtieni zelená Explorer.

Štúdia bude v hre na výber v dvoch farebných vyhotoveniach. Prvé evokuje slávny model Škoda 130 RS, ktorý sa preslávil dvojnásobným víťazstvom vo svojej triede na Rallye Monte Carlo 1977. Druhý má matnú farbu v odtieni zelená Explorer symbolizujúcu štúdiu Škoda Vision 7S, ktorá predstavila nový dizajnový jazyk Škoda Modern Solid.

Vozidlo navrhnuté s ohľadom na efektívnosť a vynikajúcu jazdnú dynamiku váži len 1 300 kg a kombinuje dĺžku približne 4,41 m so šírkou takmer 1,95 m a výškou len 94,9 cm. Pôsobivý pohon zabezpečujú celkovo štyri elektromotory napájané lítium-iónovou batériou s kapacitou 87 kWh.

Bezkefové synchrónne motory s permanentnými magnetmi sú usporiadané vždy po dvoch, jeden pár sa nachádza na prednej a druhý na zadnej náprave. Každý motor poskytuje výkon 200 kW pri 25 000 otáčkach za minútu, čo spolu dáva silný systémový výkon 800 kW*. Maximálny krútiaci moment je 1 020 Nm.

 

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní