Autosuv.sk

Ostatné

Škoda začala s predajom Enyaq iV na Slovensku. Cena začína na 39 490 eur

Ako prvé budú k dispozícii drahšie a lepšie vybavené verzie First Edition. Trochu dlhšie sa čaká na výrobu Enyaqu podľa vlastnej špecifikácie a neskôr príde aj verzia RS.
Škoda začala s predajom Enyaq iV na Slovensku. Cena začína na 39 490 eur

Na Slovensko prichádza nová Škoda Enyaq iV vo verzii First Edition a First Edition Plus. Limitovaná edícia sa dostane na slovenské cesty v prvom polroku 2021. Disponovať bude elektromotorom s výkonom 150 kW (204 k) a batériou s kapacitou 82 kWh, ktorá umožní dojazd 510 km. Špeciálna edícia dostala už v základe príplatkový interiér Suite s koženým poťahom sedadiel a dekorom Piano Black, ambientné osvetlenie výplne dverí a prístrojovej dosky, trojramenný vyhrievaný multifunkčný volant najrýchlejšie 125 kW DC nabíjanie, 21-palcové disky Betria, Full LED Matrix predné svetlomety, zadné Full LED svetlá a viacero asistenčných systémov. Variant First Edition Plus navyše získal do výbavy head-up displej s podporou rozšírenej reality AR, panoramatickú strechu, bočné airbagy vzadu či funkciu Area View. Cena špeciálnych verzií začína na sume 57 790 za First Edition a 61 320 za First Edition Plus.

Škoda

Kto si chce konfigurovať Enyaq iV podľa svojich predstáv, počká si na výrobu vozidla tradične dlhšie. Zvoliť si môže lacnejšiu verziu iV 60 za 39 490 eur. V tomto prípade sa musí uspokojiť s nižším výkonom (132 kW), menšou batériou (62 kWh), slabším dojazdom (390 km) a slabším nabíjaním (50 kW). Drahšia verzia iV 80 má rovnaké parametre ako modely First Edition. Cena v tomto prípade štartuje na 46 990 eur. Neskôr ponuku rozšíri aj model Enyaq iV RS s výkonom 225 kW. Na model Enyaq iV v ktorejkoľvek výbave či prevedení sa vzťahuje záruka na batériu až 8 rokov alebo 160 000 km a päťročná štandardná záruka na vozidlo.
 

Tagy

Pokračovať v čítaní