Autosuv.sk

Ostatné

Špeciálna edícia Škody Fabia pripomína motošportové úspechy značky

Limitovaná edícia Škoda Fabia Edition R5 nie je len o kozmetických úpravách zovňajšku. Športovo ladený model dostane silnejší motor a športový podvozok.
Špeciálna edícia Škody Fabia pripomína motošportové úspechy značky

Škoda sa rozhodla osláviť svoje úspechy v motošporte novou verziou Fabie. Novinka s názvom Edition R5 má pripomínať úspechy športovej Fabie R5 nielen v kategórii WRC 2, kde získala Škoda titul, ale aj v ďalších národných šampionátoch. Doteraz sme boli zvyknutí, že špeciálne verzie Fabie ako napríklad Monte Carlo sú vyslovene o výbave a kozmetických úpravách zovňajšku. 

Fabia Edition R5 je v tomto ohľade iná. Dizajn síce vychádza z verzie Monte Carlo v bielej farbe Candy s čiernou strechou, ale tu úpravy zďaleka nekončia. A nemáme na mysli len špeciálne kolesá vo farbách Fabie R5 (zelená, biela a čierna), či nápisy „WRC 2 2017 Champion“ a nadštandardnú výbavu v cene vozidla. Škoda Fabia Edition R5 totiž dostane športový podvozok, tvrdšie nastavené tlmiče a posunie sa nižšie k ceste, čo bude mať pozitívny vplyv na jazdné vlastnosti v zákrutách.

Škoda Fabia Edition R5
Škoda

A keď športovejší podvozok, tak potom aj silnejší motor. Limitovaná edícia R5 dostane pod kapotu motor 1,4 TSI s výkonom 92 kW. V štandardnej Fabii pritom motor 1,4 TSI vôbec nenájdeme. Silnejší agregát možno z limitovanej edície nespraví “trhač asfaltu“, ale malé a ľahké vozidlo rozhodne získa na dynamike. Zrýchlenie na 100 km/h zvládne za 8,8 s a dosiahne maximálnu rýchlosť 203 km/h. Motor bude spriahnutý výlučne so sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Na českom trhu si automobilka za Fabiu R5 Edition vypýta v prepočte približne 18 800 eur a predaj bude obmedzený na 200 ks. Pre ostatné krajiny bude vyrobených ďalších 1 100 vozidiel. S predajom limitovanej série u nás sa začne začiatkom apríla.

 

Tagy

Pokračovať v čítaní