Autosuv.sk

Ostatné

Spoznali sme najbezpečnejšie autá roka 2017 podľa Euro NCAP

Kráľom bezpečnosti sa stalo Volvo s modelom XC60, za víťaza však možno považovať Volkswagen, ktorý ovládol až tri kategórie.
Spoznali sme najbezpečnejšie autá roka 2017 podľa Euro NCAP

Medzi víťazov v oblasti bezpečnosti sa za minulý rok jednoznačne zaradil Volkswagen. Až tri jeho modely získali titul najbezpečnejšie auto vo svojej triede. Úspechom sa môže pochváliť Opel aj Subaru. 

Svojej reputácii najbezpečnejších áut neostalo nič dlžné ani Volvo. Model XC60 vyhral v kategórii veľkých SUV a zároveň sa stal najbezpečnejším autom vôbec, testovaným organizáciou Euro NCAP v roku 2017. Takmer perfektné skóre 98% získalo za ochranu dospelých a súperov deklasovalo ziskom 95 % za asistenčné systémy. Práve tie sú dnes rozhodujúcim jazýčkom na váhach pre zisk maximálneho počtu piatich hviezdičiek v nárazových testoch bezpečnosti. 

Systém automatického núdzového brzdenia s funkciou rozpoznania chodcov je jedným z dôležitých prvkov pri súčasnom spôsobe hodnotenia bezpečnosti. S jeho testovaním sa začalo len v roku 2016. V roku 2017 bola už táto technológia dostupná na 82% testovaných vozidlách a 62% vozidiel ju ponúka už v základnej výbave. Sprísňovanie testov bezpečnosti sa ukazuje pri opätovných nárazových skúškach starších vozidiel. Napríklad Fiat Punto, ktoré je na trhu s minimálnymi vylepšeniami od roku 2005, získalo v minuloročných testoch nula hviezdičiek ako vôbec prvé auto v histórii.

Víťazi jednotlivých kategórií

Limuzína: Volkswagen Arteon

Veľké SUV: Volvo XC60

Malé SUV: Volkswagen T-Roc

Supermini: Volkswagen Polo

Malé MPV: Opel Crossland X

Malé rodinné auto: Subaru XV a Subaru Impreza

 

Tagy

Pokračovať v čítaní

link