Autosuv.sk

Ostatné

Spoznali sme sedem finalistov Car of the Year 2021

Finálová sedmička je tradične pestrá. Nájdeme v nej malé aj veľké autá, športové aj elektrické, mestské aj terénne.
Spoznali sme sedem finalistov Car of the Year 2021

O víťazovi rozhodne 60 porotcov z 23 európskych krajín na konci februára a výsledky budú zverejnené tradične v marci. Štandardne sa tak dialo v rámci autosalónu v Ženeve. Miesto tohtoročného vyhlásenia ešte nie je známe. Medzi 7 finalistov sa tradične dostali autá rôznych kategórií od malého Yarisu, imidžového Fiatu 500 až po Defender. Nižšie pripájame zoznam finalistov aj s krátkou poznámkou ku každému z nich. Po kliknutí na názov konkrétneho modelu sa vám v novom okne zobrazí článok, prípadne test vozidla.

Citroen C4 Francúzsky výrobca pristúpil k pomerne veľkej zmene dizajnu. Navyše ponuku rozšíri aj o elektrickú verziu e-C4. Dizajn novej generácie Citroenu C4 je stále veľmi nápadný.
Cupra Formentor Formentor je prvým samostatným modelom značky Cupra, napriek tomu má veľa spoločného s modelom Cupra Ateca.
Fiat 500 Milé retro auto dostalo mild hybridný pohon. Aj po všetkých modernizáciách ostalo samo sebou.
Land Rover Defender Dizajnéri pretavili dôverne známe charakteristické známky Defendera pre 21. storočie, dali mu bočné strešné okná a zároveň zachovali zadné dvere s pántami na boku a vonku upevnené rezervné koleso, vďaka ktorým je Defender rozpoznateľný.
Škoda Octavia Octaviu netreba na Slovensku bližšie predstavovať. Patrí medzi najobľúbenejšie autá na našom trhu, a už sme mali možnosť vyskúšať aj rýchlu RS verziu.
Toyota Yaris Nový Yaris sa pri pohľade spredu príliš nelíši od predchodcu. Najľahšie ho spoznáte pri pohľade na zadnú časť. Prítomnosť hybridnej jednotky nie je prekvapením.
Volkswagen ID.3 Pre Volkswagen ide o prelomový a prvý model radu ID. Elektromobil sme už vyskúšali na snehu a zisťovali sme, ako sa mení dojazd pod vplyvom zimných pneumatík a snehu.

 

Pokračovať v čítaní