Autosuv.sk

Ostatné

Správa TÜV odhalila spoľahlivosť manažérskych áut

Správa TÜV sa tentokrát zamerala na poruchovosť vozidiel s najvyšším nájazdom kilometrov. V rebríčku nájdete luxusné autá, ale aj dostupné rodinné vozidlá.
Správa TÜV odhalila spoľahlivosť manažérskych áut

O najspoľahlivejších autách podľa výsledkov technických kontrol sme už informovali. Článok si môžete prečítať na nasledujúcom odkaze KLIKNITE SEM!

Výsledky povinných technických kontrol (u nás ich poznáme ako STK) majú určitú výpovednú hodnotu vo vzťahu k spoľahlivosti auta. Platí to najmä dnes, keď čoraz väčšia časť ľudí využíva autá ako spotrebný tovar. Doby pravidelnej údržby v garáži sú preč a do servisu sa ide len na pravidelnú výmenu oleja, alebo až keď sa niečo pokazí. V takomto prípade môže práve technická kontrola odhaliť zásadné chyby. 

Netreba sa však pozerať len na percento poruchovosti, to sa zásadne líši v závislosti od počtu najazdených kilometrov. Medzi 10-11 ročnými vozidlami sú rozdiely priepastné. Kým Porsche 911 má v tom čase na tachometri v priemere iba 75-tisíc kilometrov, Volvo V70 až 201-tisíc kilometrov. Samozrejme, ich miera poruchovosti je pri takomto opotrebovaní veľmi odlišná. Podiel závažných nedostatkov, pre ktoré autá neprejdú na prvýkrát technickou kontrolou, je u Volva V70 v najstaršej sledovanej vekovej kategórii viac ako dvojnásobný (27,8 %), než u modelov Porsche 911 (12,2 %). 

Aj preto sa koncern TÜV vo svojej najnovšej správe zameral na spoľahlivosť vozidiel s najväčším nájazdom kilometrov. V správe sú vybrané štyri vekové kategórie áut od 4 do 11 rokov. V každej kategórii je vybraných päť vozidiel s najvyšším priemerným počtom najazdených kilometrov. Ide teda často o autá, vhodné pre obchodných zástupcov, ale aj vysoko postavených manažérov, ktorí najazdia ročne desaťtisíce kilometrov. Okrem drahých limuzín ako Mercedes triedy E a SUV BMW X5 sa v rebríčku objavili aj dostupnejšie autá ako rodinný Ford S-Max, či Škoda Octavia. Tabuľky sú zostavené na základe výsledkov technických kontrol ,vykonaných v Nemecku od júla 2016 do júna 2017.

 

spolahlivost
TUV

 

 

 

Tagy

Pokračovať v čítaní