Autosuv.sk

Ostatné

Stáčanie kilometrov má nový slovenský rekord

Rekordérom bol doteraz Ford Transit, ktorý mal stočený odometer o 541 630 kilometrov. Nový rekordér ho nechal ďaleko za sebou.
Stáčanie kilometrov má nový slovenský rekord

Údaje o najazdených kilometroch sú viac ako tri roky zaznamenávané do celoštátneho Registra prevádzkových záznamov vozidiel, ktorý zriadilo Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Za uvedené obdobie dosiahli prvenstvo v stočených kilometroch najmä vozidlá značiek strednej triedy: Škoda, Volkswagen, Ford, Renault a Fiat. Rekordérom bol doteraz automobil značky Ford Transit, ktorý mal stočený odometer (počítadlo prejdenej vzdialenosti) o 541 630 kilometrov.

V počte stočených kilometrov „padol“ na Slovensku už nový rekord. Nejedná sa pritom o osobné vozidlo, ale o ťahač návesov vyrobený v roku 2007. Až do roku 2019 počet kilometrov na odometri vozidla stúpal a dosiahol hodnotu 1 188 546 km. Začiatkom roka 2020 bolo na počítadle prejdenej vzdialenosti už len 256 951 km. Ťahač má odometer stočený až o neuveriteľných 931 595 kilometrov.

Register prevádzkových záznamov vozidiel (www.rpzv.sk) je na Slovensku jediný celoštátny register, ktorý poskytuje oficiálne údaje o histórii najazdených kilometrov. Od spustenia zaznamenávania údajov do RPZV bolo odhalených 25.276 vozidiel so stočenými kilometrami. Informácie z registra sú oficiálnym zdrojom, ktorý poskytuje jediné referenčné údaje o histórii najazdených kilometrov.

Zdroj: www.rpzv.sk

Pokračovať v čítaní