Autosuv

Ostatné

Štát predĺžil dotácie na predaj hybridov a elektromobilov o pol roka

Lehota na čerpanie dotácií na nákup nových plug-in hybridov a elektromobilov bola predĺžená do 30. júna budúceho roka. Aj tak je nepravdepodobné, že sa v tomto čase stihne vyčerpať celý rozpočet, určený na podporu elektromobility na Slovensku.
Štát predĺžil dotácie na predaj hybridov a elektromobilov o pol roka

Tento týždeň sme informovali o blížiacom sa konci dotácií na kúpu nových elektromobilov a plug-in hybridov zo strany štátu. Podmienkou na jej získanie bola registrácia nového elektromobilu alebo plug-in hybridu do konca tohto roka. Dnes na tlačovej konferencii informovali zástupcovia Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP) o predĺžení tejto lehoty o pol roka do 30.6.2018. 

Zväz pôvodne žiadal o ročné predĺženie. V takom prípade by sa dotácie v celkovej hodnote 5 miliónov eur pri súčasnom tempe registrácie elektromobilov a hybridov pravdepodobne stihli vyčerpať. Momentálne sú alokované len dve pätiny dostupných prostriedkov. K 8.11.2017 bol príspevok rezervovaný pre 437 vozidiel. Cieľom ZAP-u bolo podporiť predaj tisíc nízko emisných vozidiel.

Ak chcete vedieť, pri kúpe ktorých autách máte nárok na čerpanie príspevku, alebo vás zaujíma, na ktoré vozidlá išlo najviac príspevkov, tak si prečítajte nasledujúci článok - KLIKNITE SEM!

Tagy

Pokračovať v čítaní