Autosuv.sk

Ostatné

Stellantis spustil ofenzívu hybridov, darí sa im

Stúpajúci počet hybridných modelov prináša Stellantisu rast predaja. V Európe ich ponúka 30 a ponuku ešte rozšíri.
Stellantis spustil ofenzívu hybridov, darí sa im

Značky koncernu Stellantis postupne predstavujú svoje nové, či modernizované modely a takmer všetky novinky spája, že disponujú novým mild hybridným pohonom. Pozostáva z vynoveného motora 1,2 PureTech a elektrifikovanej prevodovky eDCT s elektromotorom s výkonom 21 kW.

Okrem toho je súčasťou 48 V systému aj malá batéria s kapacitou 0,9 kWh, ktorá umožňuje v elektrickom režime prejsť vzdialenosť do 1 km. Cieľom tohoto riešenia je zníženie emisií, zároveň ide o lacné riešenie v porovnaní s plug in hybridmi a elektromobilmi. To sa prejavuje aj na predajoch, ktorým pomáha aj fakt, že počet hybridných modelov koncernu rastie.

Stellantis zaznamenal v tomto roku od januára do mája nárast predaja hybridných modelov až o 41 % v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2023. Celkovo bude v tomto roku ponúkať až 30 hybridných modelov, nižšie sú podrobne rozpísané.

Alfa Romeo Junior aa Tonale
Citroën C3, C3 AirCross, C4, C4X, C5 AirCross, C5X
DS 3 a DS 4
Fiat Panda a 600
Jeep Avenger, Renegade a Compass
Lancia Ypsilon
Maserati Grecale
Opel Corsa, Astra, Astra SportsTourer, Mokka, Frontera, Grandland
Peugeot 208, 308, 308 SW, 408, 2008, 3008, 5008

Do roku 2026 chce Stellantis ponuku hybridov rozšíriť o ďalších šesť modelov. Nič to však nemení na cieli postupne prejsť na čisto elektrický pohon. Pre Európu ostáva v platnosti plán, podľa ktorého tu bude Stellantis od roku 2030 predávať len batériové elektromobily.

Tagy

Pokračovať v čítaní