Autosuv.sk

Ostatné

Štúdia Prophecy ukazuje dizajn budúcich modelov značky Hyundai

Vizionárska štúdia vyjadruje aktuálnu dizajnovú filozofiu značky Hyundai s názvom Sensuous Sportiness (Zmyselná športovosť).
Štúdia Prophecy ukazuje dizajn budúcich modelov značky Hyundai

Prophecy ho nasleduje aerodynamickým vzhľadom. Vzhľad je daný dlhým rázvorom, krátkym previsom, natiahnutými plochami a čistými tvarmi. „Vdýchli sme život ďalšiemu ikonickému vozidlu, ktoré segmentu elektrických vozidiel stanoví nové merítka a štandardy a zároveň posunie dizajnovú víziu značky Hyundai do nových horizontov,” povedal SangYup Lee, riaditeľ oddelenia Hyundai Global Design Center. Použitie dizajnovej filozofie automobilky Hyundai s názvom Sensuous Sportiness sa prejavuje najmä na veľkej bočnej časti, ktorá má pripomínať dokonale zvetraný kameň. Narúša ju jednoduchá plynulá línia One Curve, ktorá sa minimalisticky tiahne z prednej časti až dozadu. Línia zadnej časti, vytvorená zadnými panelmi, má zas navodzovať dojem, akoby sa vozidlo neustále hýbalo vpred.

Hyundai Prophecy 

Lopatkový tvar kolies pripomína ich hlavnú funkciu a okrem toho usmerňuje prúdenie vzduchu smerom nadol, aby vzduch obtekal vozidlo ako voda okolo kameňa. Tento efekt umocňuje aj zadný spojler, ktorý zvyšuje prítlak a spolu s ním aj stabilitu vozidla vo vysokých rýchlostiach. Priehľadný akrylový materiál poskytuje pohľad na funkčné súčasti vo vnútri. Tento netradičný prvok sa nachádza v zadnom spojleri, vo svetlometoch ako aj v kamerovom monitorovacom systéme (CMS), čím priťahuje pozornosť na funkčnosť komponentov.

Pixelové svetlomety vytvoria súčasť typických dizajnových prvkov modelov značky Hyundai, ktoré prídu v budúcnosti. Identita konceptu Prophecy ako elektrického vozidla sa prejavuje na spodnej časti. Široký otvor na nasávanie vzduchu pod nárazníkom privádza čerstvý studený vzduch na účinnejšie chladenie batérií.

Namiesto konvenčného automobilového interiéru víta obývací priestor, ktorý podľa Hyundaiu poskytuje maximálny komfort. Namiesto volantu sprostredkuje známy a intuitívny zážitok z jazdy úplne nový joystick. S dvoma joystickmi, umiestnenými na stredovej konzole a v obložení dverí, môže vodič ovládať vozidlo smerom doprava aj doľava. Dizajnové zmeny, ktoré umožnilo použitie dvoch joystickov, prinieslo cestujúcim viac vizuálnej slobody. V režime Relax už cestujúci nemajú žiadne vizuálne prekážky. V komfortne sklopenej polohe sa všetci pasažieri pozerajú na horizontálny displej, ktorý sa tiahne od jedného stĺpika čelného skla k druhému a taktiež aj na palubnú dosku v tvare krídla. V tomto režime všetky ovládače tvoria priestranný interiér a vzniká pozícia sedenia, v ktorej si posádka môže naplno užívať obsah, premietaný na obrazovke. Externé otvory na vstup vzduchu, umiestnené na bokoch dverí, umožňujú, aby vzduch prúdil cez technológiu Clean Air a do vozidla tak neustále dodával prúd čerstvého vzduchu. Okrem toho sa takto spracovaný vzduch vypúšťa naspäť do atmosféry ako čistý vzduch.

Tagy

Pokračovať v čítaní