Autosuv.sk

Ostatné

Subaru Viziv Performance je pravdepodbne predzvesť nového WRX

Subaru Viziv Performance Concept by mohol byť predzvesťou príchodu novej generácie Subaru WRX. Samotná automobilka ho zatiaľ len opisuje ako športový sedan s vylepšenými technológiami EyeSight.
Subaru Viziv Performance je pravdepodbne predzvesť nového WRX

Na autosalóne v Tokiu sa musia predviesť predovšetkým japonské značky a chýbať nemôže ani Subaru. Pre fanúšikov rýchlych kolies si pripravili limitovanú edíciu modelu S208, ktorý má základ v športovom WRX STI. Akurát je rýchlejší a výkonnejší a na cesty sa dostane len 450 kusov. Auto je určené exkluzívne pre japonský trh. Ďalšou špeciálnou edíciou, ktorú mimo Japonska nestretneme, bude Subaru BRZ STI Sport. Z tohto modelu vyrobí Subaru len sto kusov. Oproti bežnému modelu sa líši menšími úpravami interiéru a exteriéru. Šofér pocíti rozdiel aj vďaka novému nastaveniu podvozka so zameraním na dynamickú jazdu.

Hlavnou hviezdou však bude koncept Viziv Performance. Zatiaľ sme mohli vidieť len dve fotografie tohto rýchleho sedanu. Pohľad spredu odhaľuje šesťuholníkovú prednú masku a výrazne tvarovanú prednú kapotu. Ostré tvary a otvor pre nasávanie vzduchu naznačujú, že ide o výkonný model. Rovnako nabrúsene pôsobia aj vysunuté blatníky s otvormi na chladenie brzdovej sústavy a výrazné bočné línie. Vo všeobecnosti sa špekuluje, že Viziv Performance Concept je predzvesťou novej generácie Subaru WRX. Tej sa pravdepodobne dočkáme v roku 2020.

Subaru Viziv Performance Concept
Subaru

Subaru chce okrem dynamiky odprezentovať aj nové technológie EyeSight. Ide o asistenčné systémy, ktoré sú predzvesťou príchodu autonómneho riadenia. Tak, ako väčšina konceptov aj Viziv Performance má namiesto vonkajších spätných zrkadiel kamery. Masívne nasadenie tejto technológie do sériových áut očakávame už v najbližších rokoch. Hlavnou výhodou bude eliminácia slepého uhla a nižší aerodynamický odpor, čo sa prejaví najmä na diaľnici nižšou hlučnosťou a lepšou spotrebou. V interiéri kvôli tomu pribudnú ďalšie displeje.

Tagy

Pokračovať v čítaní