Autosuv.sk

Ostatné

Subaru zverejnilo slovenské ceny Foresteru a XV

Vozidlá Subaru dostali novú hybridnú jednotku e-Boxer a celkom bohatú základnú výbavu.
Subaru zverejnilo slovenské ceny Foresteru a XV

Subaru zverejnilo slovenské ceny modelov XV a Forester. Oba využívajú rovnakú hybridnú jednotku e-Boxer, o ktorej sme informovali už v marci. Pre pripomenutie parametrov pripájame text zo staršieho článku.

Forester a XV e-Boxer

Oba modely využívajú novú motorizáciu e-Boxer a jej nasledujúci opis teda platí rovnako pre XV ako aj Forester. Srdcom pohonnej jednotky je plochý štvorvalec s objemom 2,0 l, ktorá obsahuje 80 % nových komponentov. Vozidlo si však pomáha aj pozdĺžne uloženým elektromotorom v blízkosti ťažiska auta. Batérie sa nachádzajú nad zadnou nápravou. Forester aj XV sú vďaka nemu schopné jazdiť pri rýchlosti do 40 km/h na čisto elektrický pohon. V tomto režime prejdú maximálne 1,6 km. Pri vyššom tempe pomáha elektromotor s výkonom 12,3 kW najmä pri akcelerácii, výsledkom je lepšia odozva na plyn.

Vo vysokých rýchlostiach poháňa oba modely spaľovací motor a zároveň dobíja batérie. Štvorvalec poskytuje vozidlu výkon 110 kW a maximálny krútiaci moment 194 Nm. Subaru sa znovu spoľahlo na prevodovku Lineatronic, symetrický pohon všetkých kolies a v teréne si vozidlá pomôžu režimom X-Mode ako aj zhodnou svetlou výškou podvozka 220 mm.

Úplne nového Forestra sa dotklo viac zmien. Novinkou v rámci asistenčného systému EyeSight je monitorovanie vodiča. Technológia rozpoznávania tváre slúži pre upozornenie vodiča na únavu, ale zároveň posúva komfort na vyššiu úroveň. Po nasadnutí totiž identifikuje vodiča a podľa jeho preferencií nastaví sedadlo, spätné zrkadlá a klimatizáciu. Nový Forester je zároveň najpriestrannejší v histórii. Vďačí za to o 20 mm širšej karosérii a o 30 mm zväčšenému rázvoru náprav.

Subaru

Ceny

Subaru XV sa na Slovensku začne predávať od 29 990 eur. Za "baťovskú" cenu ponúkne viac ako slušnú základnú výbavu. Jej súčasťou sú napríklad Full-LED svetlá, vyhrievanie sedadiel, dvojzónová klimatizácia, odmrazovanie stieračov čelného skla, asistenčné systémy EyeSight, cúvacia kamera a informačno-zábavný systém Starlink s 8-palcovým dotykovým displejom.

Základná cena väčšieho Forestra je o tritisíc eur vyššia, čo nie je až tak zásadný rozdiel, akoby sme možno čakali. Úroveň výbavy základného modelu je veľmi podobná ako v prípade XV. Výraznejší rozdiel v cenách je až pri porovnaní najvyššej výbavy Premium.

Tagy

Pokračovať v čítaní