Autosuv.sk

Ostatné

Suzuki Jimny je po úprave v koži Mercedesu G

Prerobiť Jimny na malé "Géčko" nie je problém. Japonský úpravca na to potreboval len 10 nových častí.
Suzuki Jimny je po úprave v koži Mercedesu G

V malom Suzuki Jimny sme od jeho predstavenia v roku 2018 videli istú podobnosť s Mercedesom G a nielen my. Jimny dostávalo často pomenovanie malé "Géčko". Podobne hranatý tvar si všimli  aj tuningové spoločnosti a začali ponúkať prestavbu Jimny s cieľom dosiahnuť ešte väčšiu podobnosť s Mercedesom.

Teraz s týmto receptom prichádza japonský úpravca Damd a svoj počin pomenoval Little G Traditional. Úprava sa dotýka výlučne vzhľadu a pod kapotou naďalej pracuje malý trojvalec s objemom 658 cm3 s výkonom 46 kW. Jimny s touto motorizáciou je ponúkané na domácom japonskom trhu.

O podobnosti Jimny a triedy G hovorí aj fakt, že japonský úpravca použil na prestavbu len 10 nových častí. Vzadu je napríklad vymenený len nárazník s hranatejším tvarom. Vpredu môžeme vidietť novú horizontálne členenú masku, nový nárazník, či kryty na svetlometoch.

Pod svetlometmi sú nové obdĺžnikové svetlá do hmly a pre milovníkov Mercedesu G musí byť milým detailom aj umiestnenie malých smerových svetiel na novú kapotu. Vonkajšie spätné zrkadlá sú oveľa väčšie, na bokoch pribudli tiež lišty a za kolesami nové zásterky. Strešný nosič s drevenými prvkami nie je súčasťou štandardného balíka úprav.

Za úpravu si Damd účtuje 340 000 jenov, v prepočte približne 2 100 eur. Ďalších 470 eur si účtuje za lakovanie.

Obrázky

Tagy

Pokračovať v čítaní