Autosuv.sk

Ostatné

Suzuki Jimny sa dočká terénnej úpravy

Model vylepší britský úpravca Twisted. Cena upraveného Jimny sa vyšplhá k hranici 60 000 eur.
Suzuki Jimny sa dočká terénnej úpravy

Spoločnosť Twisted je britským úpravcom automobilov, ktorý sa špecializuje na Land Rover Defender. Hlavným cieľom úprav je zlepšiť schopnosti vozidla v teréne. Teraz podobné úpravy chystá pre Suzuki Jimny. Malé Jimny je predurčené na jazdu v teréne, má výborné prejazdové uhly, pohon všetkých kolies ALLGRIP Pro a redukčnú prevodovku pre jazdu v teréne.

Aké konkrétne úpravy prinesie spoločnosť Twisted, zatiaľ nevieme. Určite však zdvihne podvozok a obuje Jimny do terénnych pneumatík. Okrem toho Briti vždy upravia interiér a zvyknú ho aj lepšie odhlučniť dodatočným izolačným materiálom.

Na úpravy sa použije úžitková verzia s dvoma sedadlami, keďže osobná verzia modelu Jimny sa už v Európe nepredáva. Twisted sa však nebráni ani úprave starších modelov. A prečo si tradičný úpravca Defenderov vybral Jimny? Odpoveď priniesol Charles Fawcett, šéf spoločnosti Twisted.

"Land Rover mi koluje v žilách," vysvetlil Fawcett, "ale mám to šťastie, že mám pekné spomienky na iné jednoduché autá 4x4. Jimny je jedným z mála vozidiel, ktoré sa stále vyrábajú s rovnakou jazdnou podstatou, ako keď boli pred viac ako 40 rokmi na trh uvedení jeho predchodcovia. Stále robí každú cestu zábavnou a vyvoláva okamžitý úsmev," dodal.

Presná cena modelu ešte nie je zverejnená, ale úpravca predpokladá cenovku v prepočte niekde okolo 56 000 eur bez dane.

 

Tagy

Pokračovať v čítaní