Autosuv.sk

Ostatné

Suzuki Jimny sa konečne predáva aj na Slovensku

Zatiaľ limitovaný počet prvých kusov je určený konečne aj pre slovenský trh. Japonská legenda bola pritom predstavená už pred vyše rokom.
Suzuki Jimny sa konečne predáva aj na Slovensku

Po vyše roku od predstavenia sa na slovenský trh konečne dostáva nové Suzuki Jimny. Hneď na začiatku zaujalo svojím vzhľadom, mierne pripomínajúcom zmenšený Mercedes triedy G. So svetlou výškou 210 mm je určený aj do náročného terénu, ešte výraznejšie mu v tomto smere pomáhajú nájazdové uhly. Novinka ťaží z polstoročia vývoja predošlých troch generácií offroadovej japonskej legendy – prvého terénneho kompaktu Jimny. Pri jazde v teréne využíva osvedčený rebrinový rám, pevné zavesenie náprav, či pohon všetkých štyroch kolies a redukčnú prevodovku. Viac sa dozviete v našom staršom článku.

Suzuki mieri s novým Jimny na chatárov, poľovníkov, rybárov, športovcov, turistov, ale uplatnenie vidí aj v energetike, stavebníctve i službách. Cena malého auta, ktoré sa nezľakne terénu začína na Slovensku na 16 490 eur v prípade výbavy GL, za GLX si Suzuki vypýta 19 790 eur.

Tagy

Pokračovať v čítaní